Lise Sarfati algériai születésű fotós közel tíz évig élt Oroszországban, hogy a posztszovjet valóságot kapja lencsevégre. Legjobban sikerült fotói a fiatalság mindennapi kilátástalanságát jelenítik meg.

Lise Sarfati Nizzában nőtt fel, majd 1979-ben diplomázott Párizsban orosz fényképészetből. 1986-tól vált az Académie des Beaux Arts fotósává, ezután kezdett  fotóanyagot gyűjteni hányattatott sorsú orosz fiatalság mindennapjairól főként Moszkva, Noriszk és Vorkuta környékén.

Első könyve, az Acta Est hiteles képet fest az orosz társadalom kórképéről. Ugyanakkor keserű, gyakran lehangoló fotóiban van valami elemi bohémság és életerő, amelyet az egykori keleti blokk országaiban gyakran lehetett érezni – főleg elmaradottabb társadalmi rétegekben, környékeken, olyan szubkultúrákban, ahol a fiataloknak igencsak kijutott a posztszovjet válságból. Ez a helyzet Oroszországra hatványozottan igaz, így nem csoda, hogy Sarfati fotói elég erősre sikeredtek. 

Egy magyar fotóművész, Bánkuti András ugyanennek a korszaknak a magyar oldalát ragadta meg.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.

liszt gluténmentes liszt liszt fajták liszt típusok zabliszt rizsliszt csicseriborsó liszt kókuszliszt

Ezek a gluténmentes lisztek, ha alternatívákat keresel

A legtöbben fehér lisztet vagy teljes kiőrlésű lisztet használnak a főzéshez, sütéshez. Ezek glutént tartalmaznak, amire néhányan allergiásak, de mindannyiunk emésztőrendszere nehezen birkózik meg vele, emellett pedig egyéb negatív mellékhatásai is vannak.