Tóth Vera újabb rangos elismeréssel gazdagodott: a Petőfi Zenei Díjátadón az év női előadójának járó címet nyerte el. A Megasztár első győztese húsz év zenei pályafutás után vehette át a szobrot. Az énekesnő most köszönetet mondott az elismerését, és mély gondolatokat osztott meg arról, mit jelent számára a művészet.
Ahogyan arról korábban már lapunk is beszámolt, vasárnap este immár tizedik alkalommal átadták a Petőfi Zenei díjakat Budapesten. Az A38 hajón rendezett díjátadó gálán Az év női előadója címet Tóth Vera nyerte el. A 20 éve pályán lévő énekesnő – akinek repertoárjában saját dalai mellett ikonikus előadók slágerei szerepelnek – a díj átvétele után közösségi oldalán osztotta meg gondolatait a megtiszteltetés kapcsán.
Vera nem csupán köszönetet mondott az elismerésért, hanem művészetről és szabadságról szóló üzenetét is megosztotta követőivel.
Kapcsolódó cikk
Tóth Vera kimondta Hannarózáról: „Ne a gyerekkel gyűjts lájkokat!”
A lájkvadászatnak is vannak határai.
„A művészet igazat mond akkor is, ha halk. Akkor is, ha dühös. Akkor is, ha fáj. Nem lehet erőltetni. Nem lehet hazudni benne – mert az akkor már nem művészet. Amikor zenélünk, alkotunk, és játszunk. Vagy, ha csak hallgatunk egy dalt, akkor valójában magunkat keressük, s fejezzük ki. A művészet kapaszkodó. Segít átvészelni, segít megérteni, segít élni. Megtanít nem félni. A művészet menedék. Nem kérdez, nem ítélkezik – csak ott van. Kapcsolatot teremt ember és ember között. Híd. Nem választ el, nem ural, nem harsány. Elfogad. És ami a legfontosabb: szabad. Mi művészek, a szabadságnak vagyunk az eszközei. Amit alkotunk, az nem címkéz, nem kategorizál. Nem tartozik senkihez – és mégis: mindenkihez szól. A mostani életünkben, talán minden eddiginél nagyobb szükség van arra, hogy kapcsolódjunk, hogy emlékezzünk rá, kik vagyunk, hogy érezzük, nem vagyunk egyedül” – írta az első Megasztár győztese a fotóhoz, melyen hatalmas mosollyal tartja a kezében a Petőfi Sándort formázó szobrot.
A bejegyzése végén köszönetet mondott menedzserének és mindazoknak, akik támogatják az alkotói folyamatokat. „Köszönöm ezt az elismerést. Nemcsak magamnak, vagy a menedzseremnek, Oláh-Kajári Andreának, hanem minden olyan embernek, aki alkot, hagy alkotni, akit érdekel mit alkotunk, annak, aki kérdez, aki figyel, és annak, aki nyitva hagyja az ajtót másoknak is. Köszönöm” – zárta sorait Tóth Vera.
Kapcsolódó cikk
Elutasították Tóth Vera feljelentését – „Tudtuk, hogy ez lesz”
Itt vannak a részletek.



