A rendőrséghez fordul az ügyben.
Internetes csalók Zacher Gábor halálhírével próbálnak pénzt kicsalni az emberekből – derült ki nemrég. A toxikológus szakorvos a Balázsék műsorvezetőinek beszélt a döbbenetes esetről, amin – teljes joggal – a végletekig felháborodott. A mesterséges intelligencia által alkotott videóban úgy tűnik, mintha Zachert felrobbantanák egy autójába helyezett bombával.
Az álhír szerint Zacher doktornak azért kellett meghalnia, mert egy titkos csodaszerről rántotta le a leplet. Természetesen az álriport minden szava hazugság, aminek az egyetlen célja, hogy a nézőktől pénzt csaljanak ki, elhitetve velük, hogy a „reklámozott” „csodaszer” annyira jó, hogy a gyógyszercégek gyilkolni is képesek miatta.
Kapcsolódó cikk
AI-generált álhír terjedt el Sebestyén Balázs letartóztatásáról: reagált a műsorvezető a döbbenetes hazugságra
Letartóztatták Sebestyén Balázst – legalábbis ezt állította egy mesterséges intelligencia által generált, megtévesztő cikk, ami egy Indexre emlékeztető oldalon jelent meg.
Zacher doktor – aki nagyon is életben van – úgy döntött, feljelenti a rendőrségen a videó készítőit. „Az az igazság, hogy most már kezd tele lenni a tököm az egész dologgal, és fel fogom jelenteni, ez egészen biztos. Amikor megjelennek mindenféle hirdetések azzal kapcsolatban, hogy én feltaláltam valamilyen csodaszert, arra még azt mondja az ember, hogy elmegy. De amikor ilyen jellegű visszaélések történnek, és a kollégám megdermedve hív fel, hogy ez igaz-e, az egy másik szint. Belegondolok, hogy a feleségem ezt látja valahol, és éppen nem veszem fel a telefont, mert dolgozom, nagyon gáz. Eddig már több ilyet is feljelentettem, de hat hét után mindig lezárták a nyomozást, mert nem találták meg az elkövetőt” – mondta el a véleményét a szakorvos.
„Ez a mesterséges intelligencia már baromi jó, még a szájmozgás is, és emiatt istentelenül veszélyes. Már sokszor elmondtam, de újra el fogom, hogy én soha semmilyen hirdetéshez nem fogom a nevemet adni, hogy valaki ezt egyen, igyon vagy azt vegyen be. Mert az ember abban a szent pillanatban elveszíti a hitelességét. Csodaszerek nincsenek, de sajnos vannak hiszékenyek” – szögezte le.
Kapcsolódó cikk
A lányát felhasználva próbálták átverni Várkonyi Andreát, Mészáros Lőrinc kiakadt
Várkonyi Andrea kis híján elbizonytalanodott, amikor egy olyan üzenet érkezett a telefonjára egy ismeretlen számról, amelyből úgy tűnt, bajban van a lánya.












