Történelemhamisítással vádolják a sorozatot.
Elképesztő siker lett a Hunyadi sorozat, ugyanakkor számos kritika is éri a produkciót. Már az elejétől kezdve sokan felrótták, hogy történelmileg bizonyos részek nem túl pontosak, már-már történelemhamisítással vádolják a készítőket. Ezt elégelte meg Bán Mór író, akinek tizenkét kötetes történelmi regénysorozata alapján készült a sorozat.
Indulatos hangvételű cikket írt. „Jumurdzsák nevű török pasas márpedig nincs, és nem is volt soha. Ennélfogva nem lehetett ott Eger 1552-es ostrománál, s mivel nem létezett, nem volt talizmánja sem, logikus, hogy meg sem próbálhatta Cecey Éva tőle kiszabadítani az ő Jancsikáját a fogságából az ostrom közepette. Már csak azért sem, mert szegény Cecey Éva sem létezett, kitalált alak ő is, pedig milyen szép szerelmet rittyentett Gárdonyi közte és Bornemissza Gergely között” – írta a Mandieren Bán Mór, aki hasonló példát hozott Jókai Mór Láthatatlan ember című könyvéből is.
Kapcsolódó cikk

“Ennek része a testiség is…” – a meztelen jelenetekről vallott a Hunyadi-sorozat színésznője
Törőcsik Franciskának és Hermányi Mariann-nak is kijutott pár túlfűtött jelenet. A Hunyadi sorozatban ugyanis több színésznő is megszabadul a ruhájától…
Az író rámutatott, a történelmi regény, mint minden regényműfaja, fikció. „Az a feladata, hogy közelebb hozza az olvasóhoz az adott kort. Hogy megszerettesse azt. Hogy aztán rácsodálkozzon az olvasó vagy a filmes adaptáció nézője: mi lehetett úgy és mi nem a jelenlegi tudásunk szerint a valóságban.”
Bán Mór azt is írta, hogy „két történész sem feltétlenül ért egyet abban, mi számít ténynek, mondjuk, egy félezer évvel ezelőtti eseménysorral kapcsolatban.” Az író szerint jó lenne, ha a Hunyadihoz készülne dokumentumfilmes segédanyag is, ha már ekkora érdeklődés övezi.
Kapcsolódó cikk

Leesett a nézők álla a Hunyadi-sorozat díszbemutatóján, annyi volt a pikáns jelenet: szakember felügyelte a forgatást
A siker garantált: a „nagy elődök”, a Trónok harca és Spartacus által kitaposott úton haladhat a Hunyadi.