Most érkezett a tragikus hír.
“Hosszú, méltósággal, megingathatatlan hittel és humorral viselt betegség után ma reggel elhunyt apukám, Forgács Gábor. Temetéséről a későbbiekben adunk hírt” – áll a tragikus hír Forgács Gábor lánya, Győrfi-Forgács Beáta Facebook oldalán.
Forgács Gábor magyar színész, humorista, szinkronszínész 1947. december 30-én született Budapesten. A Pannónia utcai Általános Iskola, majd az Eötvös Gimnázium tanulója volt, de kétszer is kirúgták. Így 16 évesen segédmunkás lett, de néhány év múlva leérettségizett, mikor behívták. Katonai szolgálati idejét Győrben töltötte. Leszerelést követően hat különböző helyen volt segédmunkás, majd irodagép-műszerész szakmát szerzett. Dolgozott a Volán Elektronikánál, ami klubjában Antal Imre volt a meghívott klubvezető, egy darabig pedig Lerch István első zenekarának, a V73-nak roadjaként.
Kapcsolódó cikk
Nyolcéves korától volt a jódlizás volt a hobbija, ennek kapcsán kollégái beszélték rá, hogy induljon az 1972-es Ki mit tud?-on. A Magyar Televízió vetélkedőjében egy jódliszámmal tűnt fel. Ettől kezdve előadóművész lett, sorra jöttek a fellépések. Koós János hatására kezdte el humorral fűszerezni előadásait, akivel három évig dolgozott együtt. 1975–1977 között a Békés Megyei Jókai Színházban szerepelt, kezdetben segédszínészként. 1977–1993 között a Vidám Színpad, majd öt évig a Mikroszkóp Színpad tagja volt. Azóta ismét szabadúszóként szórakoztat.
Elsősorban vígjátékokban lép fel, a Magyar Televízióban és az RTL Klub-on főként kabarékban és szórakoztató műsorokban látható. De a hangja hallható az animációs rajzfilmekben, sorozatokban és filmekben.
Basszusgitárosként tagja volt Magyarország első színészzenekarának, amiben Bubik István és Sipos András doboltak, ifjabb Latabár Kálmán zongorázott és Mikó István gitározott – vicces egyvelegeket csináltak, amivel felléptek a Népstadionban, a színészek és az újságírók évenkénti futballfesztiválján. Az eredeti felállást Kalmár Tibor hozta össze, mint a Dali-dili névre keresztelt cirkuszi színészzenekar: Bodrogi Gyula, Forgács Gábor, Mikó István, Latabár Kálmán és Koós János személyében. Sokáig lovagolt is.
Kapcsolódó cikk