Számos amerikai filmkritikus és színész Twitter-üzenetben fejezte ki felháborodását. Együttérzéséről biztosította az Oscar-díjra jelölt Asghar Farhadi iráni rendezőt.

A korábbi filmjéért, az Egy elválás történetéért (The Separation) 2012-ben egyszer már Oscar-díjjal jutalmazták a rendezőt. Azonban valószínűleg nem vehet részt személyesen a február 26-ai gálán, miután Donald Trump elnöki rendeletben tiltotta meg hét muszlim országból. Eközött szerepel az Iránból érkezők beutazása az Egyesült Államokba is. Asghar Farhadit idén Az ügyfél című filmjéért jelölték az Oscar-díjra.

[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Több könyörület és emberség van Farhadi filmjeinek egyetlen képkockájában, mint amennyit Trump eddigi élete során mutatott bárki iránt[/perfectpullquote]

– írja egy amerikai filmkritikus.

Michael Moore pedig a világ összes muszlimjától bocsánatot kért Trump viselkedéséért:

“Az összes muszlim szomszédunknak üzenem, hogy én és még több tízmillió ember sajnálja a történteket. Amerika többsége nem erre az emberre szavazott” – írta Michael Moore Twitteren.

No Title

To our Muslim neighbors in the world: I & tens of millions of others are so very sorry. The majority of Americans did not vote 4 this man.

A Separation – Egy elválás története című filmjéért 2012-ben már egyszer Oscar-díjjal jutalmazták az iráni filmrendezőt. Az új alkotását (The Salesman – Az ügyfél) idén a legjobb idegen nyelvű film kategóriában jelölték Oscar-díjra. Ám nagyon úgy tűnik, hogy Farhadi nem vehet részt személyesen a február 26-ai gálán, miután Donald Trump pénteken egy elnöki rendeletben azonnali hatállyal felfüggesztette a beutazást Szíriából, Iránból, Irakból, Szudánból, Líbiából, Szomáliából és Jemenből. A rendelkezés az érvényes amerikai vízummal és az érintett országokból zöldkártyával beutazni szándékozó arab állampolgárokra is vonatkozik.

A pénteken aláírt rendelet máris óriási káoszt eredményezett a világ számos repterén. A Reuters tudósítása szerint szombaton nem engedtek felszállni öt iraki és egy jemeni állampolgárt egy New Yorkba tartó járatra a kairói reptéren. Két iraki állampolgárt pedig a New York-i repülőtéren vettek őrizetbe a hatóságok, mert a rendelet az idő alatt lépett életbe, amíg ők az Atlanti-óceán felett repültek. Irán az elnöki rendeletre válaszul bejelentette, hogy ők sem engednek be amerikai állampolgárokat az országukba. 

Donald Trumps Einreiseverbot Trifft Auch Asghar Farhadi Und Co Oscar Academy Extrem Beunruhigt

De nem csak az amerikai filmszakma háborodott fel Donald Trump diszkriminatív rendeletén. A Google vezetése azonnal visszarendelte az Egyesült Államokba összes olyan munkatársát, akik a hét arab ország valamelyikében dolgoznak. Az indiai származású Google-vezető, Sundar Pichai elmondta, hogy a Google mindig is támogatta a bevándorlást. És  természetesen ez a rendelet után sem fog változni. Azt is hozzátette, hogy fáj látnia, milyen hatással van az intézkedés dolgozóira. Úgy véli, családok szakadhatnak szét, és tehetséges külföldi szakemberekről kellene a jövőben lemondaniuk.  

A Facebook alapítója, Mark Zuckerberg pedig arról írt posztjában, hogy ő maga és felesége is bevándorlók leszármazottai:

Log into Facebook | Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

“A nagyszüleim Németországból, Ausztriából és Lengyelországból származnak. Priscilla (Zuckerberg felesége – a szerk.) szülei kínai és vietnámi menekültek. Az Egyesült Államok egy bevándorlók alkotta nemzet, amire büszkének kell lennünk” – mondta Farhadi.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.

liszt gluténmentes liszt liszt fajták liszt típusok zabliszt rizsliszt csicseriborsó liszt kókuszliszt

Ezek a gluténmentes lisztek, ha alternatívákat keresel

A legtöbben fehér lisztet vagy teljes kiőrlésű lisztet használnak a főzéshez, sütéshez. Ezek glutént tartalmaznak, amire néhányan allergiásak, de mindannyiunk emésztőrendszere nehezen birkózik meg vele, emellett pedig egyéb negatív mellékhatásai is vannak.