Miközben elszabadította a poklot Ukrajnában, az olasz tengeren a földi menny­ország várja Vlagyimir Putyint. Az invázióval az ukránok bombázását és esztelen lemészárlását elrendelő orosz elnök megépíttette magának a világ egyik legdrágább jachtját. A Carrara kikötőjében a hullámokon ringatózó Seherezadénak ugyanis 700 millió dollár (236 milliárd Ft) az értéke a szakértők szerint.

A 140 méter hosszú úszó csoda a luxus minden kívánalmának megfelel Vlagyimir Putyin jachtja. A hatemeletes hajón két helikopterleszálló van, kültéri és beltéri medence márványborítással szolgálja az utasok kényelmét.

Wellnessközpont, mozi, bár és szépségszalon is van, így semmiről nem kell lemondaniuk azoknak, akik a fedélzeten vannak. Ha pedig a szükség az úr, prominens környezetben végezhetik el a dolgukat a vendégek, ugyanis a több mint egy tucat vécében minden színaranyból van.

Vlagyimir Putyin Jachtja
/ Fotó: Profimedia
Az úszó palotáról az ellenzék vezérének tartott Alekszej Navalnij köre osztotta meg a fotókat és az információkat.
Vlagyimir Putyin Hajója
/ Fotó: Profimedia

„Elképesztő, hogy ez a diktátor, akinek a parancsára emberek ezreit mészárolják le Ukrajnában, egy mesebirodalmat építtetett magának” – dühöngött a Daily Mail című brit napilap riportjában megszólaló ellenzéki aktivista, amit a Blikk szemlézett.

„Amíg másoknak tönkreteszi az életét, addig ő a jövőjét építi. Az a lázálma, hogy létrehozza nagy Oroszországot és uralja a világot. A megalomániáját tökéletesen tükrözi a Seherezade nevű jacht, amely a legdrágább a világon. Mindezt állami pénzből építtette fel. Egyértelmű, hogy az övé a hajó. Biztosan az aranyvécén törnek rá azok a gondolatai, hogy neki uralnia kell a világot” – tette hozzá.

Kapcsolódó cikk

Putyin és a kormánya nem reagált a felvetésekre.
A hírportál megjegyezte: a világ legdrágább jachtja a History Supreme. Az aranybevonatú hajó Malajzia leggazdagabb emberének, Robert Knoknak készült. Diszítésként a hálószobájában dinoszauruszcsontból készült szobor is található, az egyik fala pedig meteoritkőzetekből készült. Az elkészítése során 10 tonna nemesfémet használtak fel, az értéke 4,8 milliárd dollár (1620 milliárd Ft).

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

orbes-legbefolyasosabb-magyar-nok-2026-orban-anita-tisza-part

„Eltűnt a tavalyi első Lévai Anikó” – Kíméletlenül lecsúsztak az Orbán-család tagjai a csúcsról, döbbenetes nevek vették át az irányítást a Forbes legbefolyásosabb női között 2026-ban

Példátlan és történelmi átrendeződést hozott a 2026-os esztendő a hazai női elit körében, miután a gazdasági magazin legfrissebb rangsorában szinte teljesen kicserélődött a legbefolyásosabb szereplők névsora. A kormányváltás egyenes következményeként a lista élmezőnyét dominánsan letarolták az új államigazgatás frissen kinevezett női politikusai, miközben a korábbi évek érinthetetlennek hitt figurái drasztikus zuhanást könyvelhettek el.

kaufmann balazs novak katalin kegyelmi ugy lemondas ovoda granat

„Kézigránátot találtak a tűzcsapon” – a kegyelmi botrányt kirobbantó újságíró most feltárta, hogyan fenyegették meg a gyerekeit Novák Katalin lemondása után két nappal

Kaufmann Balázs, a 444 újságírója – aki a cikkével kirobbantotta a kegyelmi botrányt – most személyes bejegyzésben tárta fel: Novák Katalin lemondása után két nappal kézigránátnak látszó tárgyat helyeztek el gyerekeinek óvodájánál. „A feleségem zokogott, én próbáltam információkat szerezni.”

rogan barbara rogan antal luxus lebuktatas

„Rogán Barbarának 120 millió a krokodilbőr táskája – azt érti mindenki” – Tóth Ildikó most büszkén vallotta be, hogy ő állt a NER-feleségek luxusát leleplező anyagok mögött

Tóth Ildikó befektető, a Cápák között műsorból is ismert üzletasszony most büszkén vallotta be: ő és baráti köre állította össze azokat az anyagokat a NER holdudvar luxizásáról, amelyeket Hadházy Ákos tett közzé. Köztük Rogán Barbara 120 milliós krokodilbőr táskájának leleplezését is.