Pásztor Zsolt életét az mentette meg, hogy öccse meghallotta nyöszörgését, amelyet az akkor 18 éves fiú kiabálásnak élt meg. Öt nap híján egy hónapot töltött intenzív osztályon, ebből másfél hétig kómában volt, egy évig tartott a rehabilitációja. Az orvosok azt mondták, nincs az a csoda, hogy felépüljön, írja a Blikk.
És mégis van, hiszen azóta szinte mindent megvalósítottam abból, ami akkor sokaknak elképzelhetetlen volt: leérettségiztem, szakmákat tanultam, vezetek, informatikusként dolgozom.
“Újra sportolok és hamarosan megnősülök, sőt, szeptemberben megszületik az első gyermekem” – sorolta a ma már 28 éves Zsolt, aki bevallása szerint nem tapasztalt előjeleket a sztrókot megelőzően. Legalábbis akkor nem tulajdonított nagy jelentőséget a tüneteinek.
Így visszagondolva, illetve a sztrók után kiderült, hogy lehetett összefüggés az állandó, migrénes gyermekkori fejfájásom és a történtek között
– árulta el. “Akkoriban azt mondták az orvosok, hogy biztos gyerekként kevés folyadékot iszom, sok csokit eszem, és mivel édesanyám és nagymamám is migrénes, örököltem. De a sztrók után kiderült, hogy nem fejlődött ki egy területen az érhálózat, egyetlen vastagabb ér áthidalta ezt a problémát, amely végül elpattant.” Hozzátette azt is, hogy az orvosok szerint hiába mutathatta volna ki ezt az MR korábban, csak akkor vették volna észre, ha konkrétan az agyvérzés kockázatát növelő okokat kerestek volna.
A Médiaunió „Mentés másként – Merj segíteni!” című kampányával kívánja felhívni a lakosság figyelmét a segítségnyújtás fontosságára. Mind a hirtelen szívleállás, mind az agyvérzés esetében elengedhetetlen szerepe van a mielőbbi cselekvésnek.
Kapcsolódó cikk
6 figyelmeztető jel, hogy közeleg a stroke
Ha figyelmes vagy a mindennapokban, vannak módszerek, melyekkel megelőzheted a stroke-ot.