Új építésű lakóparkok fejlesztése
A BV Partners ügyvédi iroda lakóingatlan-projektek jogi támogatásában is jelentős tapasztalattal rendelkezik; kiemelt területként kezeli az új építésű ingatlanok, lakópark-fejlesztések, társasház-üzemeltetéssel járó projekteket. Sztenderdizált munkafolyamatokat alakítottak ki annak érdekében, hogy ügyfeleik számára a leghatékonyabb segítséget nyújthassák ilyen jellegű feladatok felmerülésekor.
Így már az építés megkezdésekor is jelen vannak, hogy támogatni tudják az építési engedélyezési eljárásokat, valamint hogy el tudják látni a jogi képviseletet az építéshatósági folyamatokban. Ugyancsak célszerű ügyvédi segítséggel végigvinni az építkezési beruházások finanszírozásához kapcsolódó ügyleteket, amelyek ilyen módon garantáltan jogszerűen zajlanak majd.
A társasházak üzemeltetésével kapcsolatos jogi feladatok
A társasházak üzemeltetése ugyancsak szerteágazó feladatokat foglal magában. A társasház alapítása, az alapító okirat előkészítése és megírása olyan fázisát jelentik a folyamatnak, amihez nélkülözhetetlen az ügyvédi segítség. A társasház bejegyzése és a földhivatali ügyintézés, valamint az ezzel járó sok adminisztráció speciális ismeretek meglétét feltételezi, amivel az erre képzett jogászok, ügyvédek rendelkeznek.
A későbbiekben pedig, amikor társasház lakásai megtalálják új tulajdonosaikat, szükség lesz a szerződések kidolgozására, ami szerződéssablonok meglétét igényelheti. Az egyes szerződések elkészítése, részletekbe menő kidolgozása, egyeztetése a vevőkkel mind olyan feladat egy újonnan létesülő lakópark beruházás, társasház esetében, ami nem nélkülözheti a jogi szakmai segítséget.
A közös képviselet és a társasház-üzemeltetés szintén egy olyan területe a társasházak kezelésének, ami szigorú feltételek mentén kidolgozott szerződéseken alapul. Így tehát láthatjuk, hogy az ügyvédi segítségnyújtás elengedhetetlen az ilyen feladatok elvégzése esetén.
A társasház közös képviselőjének feladatai és kapcsolata a jogi kérdésekkel
A társasházak esetében mindig adott egy közös képviselő, akinek feladata az ott élők érdekeinek képviselete. A közös képviselő a társasház napi ügyviteléért, a műszaki kérdések megoldásáért, a társasház mint gazdasági egység pénzügyi folyamatainak kezeléséért felelős.
Ezeken felül pedig az egyes jogi kérdések tisztázásában is aktívan részt kell vennie, amihez elengedhetetlen számára az ügyvédi segítség – hiszen a közös képviselőnek nem kell jogásznak lennie. Ő tartja a kapcsolatot az ügyvéddel, aki a társasház jogi kérdéseiben segítséget nyújt.
Láthatjuk tehát, hogy az új építésű ingatlanok esetén számos területen szükség van a jogi képviseletre, tanácsadásra és a segítő együttműködésre.