A vihart kavaró Facebook-posztot május közepén tette közzé Szántó Georgina, a Köztársasági Elnöki Hivatal korábbi kommunikációs igazgatója, aki tavaly őszig dolgozott a Sándor-palotában. A volt vezető – egyetlen konkrét mulasztás megnevezése nélkül – azt állította bejegyzésében, hogy emberéleteket veszélyeztető, katasztrófával fenyegető hibák léphettek fel az elnöki utak során – állította a HVG.
Kapcsolódó cikk
„Visszatért, aki nyilvánosságra hozta a honvédség állapotát” – Pálinkás Szilveszter egyenruhában volt jelen Ruszin-Szendi fogadásán, és a jelenet szimbolikus
Ruszin-Szendi Romuluszt katonai tiszteletadással fogadták a Honvédelmi Minisztérium épületénél – EU és NATO zászlók mellett. Pálinkás Szilveszter százados egyenruhában tisztelgett az új miniszter előtt: az a férfi, aki a kampány előtt nyilvánosan feltárta a honvédség állapotát.
Szántó Georgina állításait a Honvéd Vezérkar határozottan cáfolta Sulyok Tamás útjai kapcsán
Kapcsolódó cikk
„Nem történt itt semmilyen rendszerváltás” – Sulyok Tamás letette a névjegyét, és megdöbbentő alkut ajánlott a Tisza Pártnak
Komoly politikai feszültség alakult ki a végrehajtó hatalom és az elnöki hivatal között, miután Sulyok Tamás köztársasági elnök nemzetközi interjúban reagált az elmozdítására irányuló kormányzati tervekre. Az államfő a Cicero című német politikatudományi folyóiratnak nyilatkozott, amelyben egyértelművé tette a Tisza-kormányhoz és a hatályos alkotmányos rendhez fűződő viszonyát.
A Honvédelmi Minisztérium belső vizsgálatot indított Sulyok Tamás repüléseinek ügyében
Kapcsolódó cikk

„Veszélyben a katonák élete!” – Magyar Péter szerint botrány, amit a hatalom művel a Honvédséggel és ami kiderült Orbán Gáspárról
Magyar Péter éles kritikával illette a kormányt és Szalay-Bobrovniczky Kristófot, miután a Honvédség egykori arca kitálalt Orbán Gáspár félelmetes kijelentéseiről és a sereg szétveréséről.
„Ha tudásbeli hiányosságunk lenne vagy bármiféle kockázatot jelentenénk a nemzetközi légi forgalomra, akkor abból már régen kitiltottak volna minket” – állította Kajári Ferenc altábornagy a pilótákat ért súlyos kritikákra reagálva.
Kapcsolódó cikk
„Neki ez nem feladata…” – Zárt ajtók mögött csapott össze Sulyok Tamás és Magyar Péter: A miniszterelnök kitálalt a találkozóról, így váltja le Sulyokot
Megsemmisítő csapást mér a Tisza-kormány az Orbán-rendszer utolsó bástyájára: Magyar Péter miniszterelnök és Görög Márta igazságügyi miniszter kíméletlen tárgyalást folytatott Sulyok Tamással, miután a köztársasági elnök pofátlanul megtagadta a május 31-i lemondási ultimátumot. A kormányfő bejelentette, hogy egy drasztikus Alaptörvény-módosítással fogják eltávolítani a hatalomból a levitézlett fideszes bábot.