Miért érdemes tudatosan játékot választani?
A játékok terén óriási a választék, így érdemes olyan játékot választani, ami akár többféleképpen is használható, így nem un rá hamar a gyerek. A gyerekek összességében imádnak szétszedni, valamint néhány esetben összerakni dolgokat. A hagyományos fakockák és egymásba építhető, valamint összeilleszthető műanyag építőelemek egyaránt lekötik őket, mindamellett, hogy a fantáziájukat és a kreativitásukat is fejlesztik.
Mire jók a különféle játékok?
A játék sokoldalúan fejlesztheti a gyerek képességeit és készségeit, játék közben a gyerek gyakorolhatja az újonnan megszerzett tulajdonságokat. Így az önálló játék hozzásegítheti a logikus gondolkodási képesség fejlesztéséhez, a kitartás és a problémamegoldó képesség megszerzéséhez. Segítheti továbbá a térérzet kialakulását, az összehangolt szem- és kézmozgásokat, valamint a finommotoros képességek fejlődését egyaránt.
A gyermek fantáziája és képzelőereje is fontos. Amikor szerepjátékról van szó, akkor könnyen egy figura helyébe képzelheti magát, vagy akár hétköznapi használati tárgyakat alakíthat kardokká, koronává vagy varázspálcává. Amennyiben ilyen jellegű játékkal lepi meg, ami által hozzájárulhat a szerepjáték kifejlesztéséhez, akkor segítheti a gyerek nyelvi, valamint szövegértési képességeinek a fejlődését is. Így összességében érdemes tudatosan játékot választani és kikérni a szakértők véleményét, hogy valóban olyan játékkal lepje meg gyerekét vagy unokáját, ami nem csak szórakoztatja, de amely által fejlődhet is.