Egy túrázó eltévedt a hegyen, de ez sem volt elég ok arra, hogy fogadja az ismeretlen számról érkező hívásokat. Pedig valójában a mentőexpedíció szervezői keresték.

A túrázó nem kér az ismeretlen hívásokból, akkor sem, ha a segítség keresi

A túrázó a Colorado állambeli hegyen, a Mount Elberten tért le az ösvényről, és nem találta meg a visszavezető utat. Miután nem tért vissza az október 18-i expedíciójáról, a hatóságok megindították a keresést, és többször keresték telefonon is, hogy megbizonyosodjanak róla, jól van, de nem fogadta a hívásokat, írta a 24.hu.

A helyzet végül szerencsésen záródott, miután a túrázó kereséssel töltötte az éjszakát, megtalálta az utat az autójához, és a hatóságokkal is kapcsolatba tudtak lépni vele, ekkor derült ki, hogy azért nem vette fel a telefont, mert ismeretlen számról hívták.

A mentőszolgálat arra kéri a túrázókat, vegyék fel a telefont, ha bajban vannak

A történetet a keresőexpedíciót helyi mentőszolgálat, a Lake County Search and Rescue osztotta meg nevelő célzattal. Közleményükben arra kérték a túrázni vágyókat, hogy ha a tervhez képest késésben van, és ismeretlen számról hívásokat kap, akkor vegyék fel a telefont, mivel lehet, a mentőcsapat próbál megbizonyosodni a biztonságukról.

Az eltévedt túrázó egyébként semmit sem észlelt abból, hogy eltűntnek nyilvánították, és egy sikertelen keresőexpedíciót indítottak a megtalálása érdekében.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

molnar-aniko-majka-kapcsolat-only fans eddie-murphy-jim-carrey

„Autója se volt, én járkáltam érte hajnali egykor” – Váratlanul kitálalt a múltjáról Molnár Anikó, kiderült a teljes igazság a Majkával való kapcsolatáról

Éles kontrasztok és eddig eltitkolt romantikus szálak jellemezték az egykori valóságshow-sztár szerelmi életét, aki a legújabb nyilatkozatában rántotta le a leplet a hazai és nemzetközi sztárokhoz fűződő viszonyairól. Miközben amerikai tartózkodása alatt a világ legismertebb színészlegendáit utasította vissza hidegvérrel, a hazai ismertsége hajnalán még ő maga fuvarozott egy frissen befutott, autóval sem rendelkező magyar rappert.

orbes-legbefolyasosabb-magyar-nok-2026-orban-anita-tisza-part

„Eltűnt a tavalyi első Lévai Anikó” – Kíméletlenül lecsúsztak az Orbán-család tagjai a csúcsról, döbbenetes nevek vették át az irányítást a Forbes legbefolyásosabb női között 2026-ban

Példátlan és történelmi átrendeződést hozott a 2026-os esztendő a hazai női elit körében, miután a gazdasági magazin legfrissebb rangsorában szinte teljesen kicserélődött a legbefolyásosabb szereplők névsora. A kormányváltás egyenes következményeként a lista élmezőnyét dominánsan letarolták az új államigazgatás frissen kinevezett női politikusai, miközben a korábbi évek érinthetetlennek hitt figurái drasztikus zuhanást könyvelhettek el.

kaufmann balazs novak katalin kegyelmi ugy lemondas ovoda granat

„Kézigránátot találtak a tűzcsapon” – a kegyelmi botrányt kirobbantó újságíró most feltárta, hogyan fenyegették meg a gyerekeit Novák Katalin lemondása után két nappal

Kaufmann Balázs, a 444 újságírója – aki a cikkével kirobbantotta a kegyelmi botrányt – most személyes bejegyzésben tárta fel: Novák Katalin lemondása után két nappal kézigránátnak látszó tárgyat helyeztek el gyerekeinek óvodájánál. „A feleségem zokogott, én próbáltam információkat szerezni.”

rogan barbara rogan antal luxus lebuktatas

„Rogán Barbarának 120 millió a krokodilbőr táskája – azt érti mindenki” – Tóth Ildikó most büszkén vallotta be, hogy ő állt a NER-feleségek luxusát leleplező anyagok mögött

Tóth Ildikó befektető, a Cápák között műsorból is ismert üzletasszony most büszkén vallotta be: ő és baráti köre állította össze azokat az anyagokat a NER holdudvar luxizásáról, amelyeket Hadházy Ákos tett közzé. Köztük Rogán Barbara 120 milliós krokodilbőr táskájának leleplezését is.