ByeAlex nem akármilyen bejelentést tett a hivatalos Facebook-oldalán. Az előadó humorosan megjegyezte, itt az ideje pártot alapítania, s ha már létezik olyan, hogy Kutya Párt, ő szívesen állna a Nemzeti Macskapárt élére. Kétezer lájkhoz kötötte a pártja programjának meghirdetését, ám ezt már a cikkünk megírásakor tízezerrel szárnyalták túl a rajongói.
ByeAlex mindig meg tudja lepni a rajongóit valamivel: nemrégiben kemény hangvételű üzenetet fogalmazott meg Magyarországról és a magyar társadalomról Az én országom című szerzeményében. A dalban többek között arról énekel, hogy „Magyarországon a fizu mindig gyenge, lehet, mulat a magyar, de mégis szomorú a lelke. Ki tehet a bánatról, ami itt van? Mindig a milliárdos tanítja a szegénynek a hittant”.
Az énekes ezúttal ismét meghúzta a váratlant, poénosan azt felvetve, hogy ha már létezik olyan, hogy Magyar Kétfarkú Kutya Párt, akkor miért ne lehetne Nemzeti Macskapárt is. Az előadó stílusosan jelentette be a közösségi oldalán, hogy saját pártot alapítana.
Kapcsolódó cikk
ByeAlex nagy oltást kommentelt Németh Szilárd posztja alá, imádták az emberek
Már majdnem annyi a lájk rajta, mint az eredeti videón.
„Jövőre választás. Gondolkodtam, aztán rájöttem valami nagyon fontosra, amivel helyre is állna az univerzum rendje. Mi az, hogy van olyan, hogy KUTYAPÁRT!??? Ráadásul elvileg viccből! De mégis mi? Ideje megalapítanom a NEMZETI MACSKAPÁRTOT (mert az nincs!), ráadásul teljesen komolyan; macskaügyekben ugyanis nincs vicc! 2000 like esetén hozom a programot! Amúgy este Harkány, de ez tényleg komolyan” – írta humorosan Alex. Nem sokat kellett várni a Kutya Párt válaszára, akik az alábbiakat kommentelték a bejegyzéshez: „Koalíciós tárgyalásokra nyitottak vagyunk!”
Alex posztján egyébként azóta már több mint 12 ezer kedvelés van, amit maga az énekes sem gondolt volna. „Ne sz*passatok már, hogy most a turném alatt írhatom egy nem létező párt programját! Istenem már!” – olvasható a hozzászólások között.
Kapcsolódó cikk
„G_cire nem akarom ezt”– ByeAlex is kiborult a kormány miatt – ezt üzente
Az utóbbi időben egyre többen hallatják a hangjukat közéleti témákban a zenészek közül. Most ByeAlex is megszólalt, aki a szombati koncertjén fejtette ki a véleményét a gyűlöletkeltésről.



