Az új törvény értelmében az oktatási intézményeknek csak olyan incidensek ügyében lennének kötelesek nyomozást indítani, amik a kampuszon estek meg. Tehát az iskola területén vagy iskolai programokon. Az ítélethez szükséges bizonyítékok meghatározása „túlnyomó többségű”-ről „egyértelmű és világos”-ra módosulna.
Kapcsolódó cikk
Mira Sorvino szerint a szexuális ragadozók elleni küzdelemben az oktatás lehet a fegyver
Ahogy a Vice is kiemelte, a javaslat szerint a szexuális zaklatás definíciója is szűkülne. A jelenlegi „nem kívánt, szexuális természetű viselkedés” helyett „olyan nem kívánt szexuális természetű viselkedés, ami annyira komoly és objektíven támadó, hogy akadályoz egy személyt az oktatásban való részvételben”-re változna.
Kapcsolódó cikk
Mi az ára a szexuális zaklatásnak? Ismerd meg Lori történetét!
A tervezet érvénybe lépése esetén az oktatási intézmények többé nem lennének felelősek iskolán kívül megesett ügyek iránt. Az intézményeket továbbra is arra buzdítanák, hivatalos panasztétel nélkül is ajánljanak segítséget. Pontosabban órarend-változtatásokat, tiltsák meg a kapcsolatbalépést és helyezzék át a vádlottakat. A törvénynek köszönhetően viszont ezt a nyomozás helyett tennék.