20 éve vették egy garázsvásáron 100 dollárért, most pedig 2 millió dollárt kaptak érte. Ez sokkal több, mint a becsült leütési ár, bár az is 80 ezer dollár volt.

A becsült leütési ár több mint 21-szereséért, az egykori vételár több mint 17 ezerszereséért kelt el egy buddhista istenség szobra egy New York-i árverésen. Az aranyozott bronzszobrocskát20 éve egy garázsvásáron,Missouri államban vásárolta az eladó, és úgy emlékezett, nagyjából 75 és 100 dollár között fizetett érte.

20190322Cintamanicakra Avalokitesvara
Cintamanicakra Avalokitesvara 16 Centiméters Szobra / Fotó: Sotheby’S Aukciósház

Később elvitte egy televíziós show-műsorba, ahol vélt régiségeket becsültek fel szakértők. Itt megállapították, hogy Cintamanicakra Avalokitesvara buddhista mitológiai alak ősi kínai szobráról van szó.

Évszázadok után végre egyesítették a híres szoborkolosszus darabjait a Louvre kiállításán

A Szent Konstantinként is emlegetett császár kolosszális bronzszobrának maradványait a római Capitoliumi Múzeumban őrzik, a töredékek az intézmény egyik fő attrakciói. A Louvre-ban a közelmúltban fedezték fel, hogy már 1863 óta a gyűjteményükben található a hiányzó 38 centiméteres aranyozott mutatóujj. Az elveszett szobortöredékre Giampietro Campana (1808-1880) római bankár és műgyűjtő gyűjteményében bukkantak francia kutatók ókori bronzszobrok hegesztési technikáinak tanulmányozása közben.

A mindössze 16,5 centiméter magas figurát szerda este, egy New York-i árverésen kínálták eladásra. A Sotheby’s legfeljebb 80 ezer dollárt várt érte. A szobrocska végül egy hétperces licit végén 2,1 millió dollárért (587 millió forint) talált új tulajdonosra.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.

liszt gluténmentes liszt liszt fajták liszt típusok zabliszt rizsliszt csicseriborsó liszt kókuszliszt

Ezek a gluténmentes lisztek, ha alternatívákat keresel

A legtöbben fehér lisztet vagy teljes kiőrlésű lisztet használnak a főzéshez, sütéshez. Ezek glutént tartalmaznak, amire néhányan allergiásak, de mindannyiunk emésztőrendszere nehezen birkózik meg vele, emellett pedig egyéb negatív mellékhatásai is vannak.