A divatvilág több neves márkája is nyilvánosságra hozta a divatbemutatókat érintő változtatásokat, amelyeket a koronavírus világjárvány miatt eszközöltek. A Dior közönség nélküli, online, míg a Burberry kültéri eseményeket rendez. 

Műsor – közönség nélkül

A neves márkák nemrégiben nyilvánosságra kerülő tervei szerint a divatvilág is a foci meccsek útjára lép. Legtöbb eseményüket zárt ajtók mögött szervezik, hogy a szezon újraindítására a koronavírustól teljes mértékben védve kerülhessen sor. 

Divatbemutato
A Dior Divatbemutatója Tavaly Áprilisban Marrákesben / Fotó: Stephane Cardinale-Corbis

Christian Dior hétfőn jelentette be, hogy az eredetileg májusra tervezett bemutatójukat július 22-re helyezték át. A modellek, sminkesek és zenészek az Olaszország déli részén fekvő Pugliába utaznak, ahol a Piazza del Duomo épületében felállított kifutóra felejthetetlen eseményt álmodtak. A tavalyi marrákesi bemutató után azonban a kameráké lesz a főszerep, a divatbemutató ugyanis közönség nélkül kerül megrendezésre. Mindössze pár ember jelenhet meg a kifutó mellett, többek között a Dior kreatív igazgatójának, Maria Grazia Chiurinak a családja és közeli barátai. A Dior azonban reméli, hogy mielőbb sor kerülhet egy élő divatbemutatóra, ahol ha nem is akkora tömegeket, mint azelőtt, de jelentősebb közönséget lesznek képesek beengedni. 

Erős és luxus márkák

A Burberry ezzel szemben élő közönség előtt, ám szabadtéri helyszínen rendezi a legközelebbi divatbemutatóját. Az esemény pontos helyéről még nem nyilatkoztak, ám Riccardo Tisci tervező szerint gyönyörű táj kápráztatja majd el a látogatókat. Feltehetőleg a sarkvidéki stílusban megálmodott, újonnan felavatott üzletükkel szemben, nyáriasabb hangulatot kölcsönöznek a régvárt eseménynek. 

Független divatmárkák gyűjtenek pénzt a Black Lives Matter mozgalomnak

Független divatmárkák gyűjtenek pénzt a Black Lives Matter mozgalomnak Cselekszenek, nem csak beszélnek róla George Floyd halála után több napja tartanak világszerte tüntetések. A divatipar mellett a zenei világ is szolidaritást vállal a demonstrálókkal. A világ minden táján a független designerek indítanak különleges projekteket azért, hogy adományokat gyűjtsenek a Black Lives Matter (Számítanak a fekete életek) kezdeményezésnek, írja a brit Vogue .

A Burberry útjára lép a Dolce & Gabbana is. A márka divatbemutatóját a Humanitas Egyetem kertjében rendezik, ahol amúgy a koronavírus kutatási programja jelenleg is zajlik. Az online kereteken belül élvezhető divatbemutatók sorát a milánói divathét nyitja meg július elején. A divatipar helytállt a koronavírus idején, és újabban a fenntarthatóságnak is nagy figyelmet szentelnek. Újraindulásuk és terveik azt sugallják, hogy a luxus márkák a legerősebb megpróbáltatásoknak is képesek ellenállni, írja a The Guardian. 

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

magyar peter alkotmanymodositas tisztito tuz polt peter eltavolitasa

„Azonnal menniük kell!” – Magyar Péter elindította a Tisztító Tűz hadműveletet, Polt Péter mellett még három alkotmánybírót távolít el

Polt Péter, a Tisza Párt és az Alkotmánybíróság átalakítása körüli parlamenti csatározások teljesen új szakaszba léptek a hétfői napon benyújtott módosító javaslatok nyomán. Az új kormányzati elképzelések egy rendkívül egyszerű, de annál hatékonyabb jogi lépéssel szabnának gátat a jelenlegi összetételben működő testület munkájának.

gulyas gergely kanadai-magyar-allampolgarsag-mutyi-utlevel

Titkos kanadai akták buktatták le a fideszes elit jövedelmező útlevélbizniszét, Gulyás Gergely embere milliókat kaszált a HVG szerint

A Külügyminisztérium belső átvilágítása során a diplomaták több olyan gyanús kanadai állampolgársági aktára bukkantak, amelyek a korábbi kormányzati ciklusokban születtek. Velkey György külügyi államtitkár nyilvánosan is bejelentette, hogy a vizsgálatok szerint az államérdekre hivatkozva komoly visszaélések történtek a honosítási eljárások során a tengerentúlon.

tisza-ketharmad-alaptorvenymódositas-magyar-peter-vizsgalobiztossag

„Egy politikai furkósbotként működő hivatal” – Csodafegyvert adna a kormány és a saját maga kezébe a Tisza-kétharmad

A Tisza-kormány, Melléthei-Barna Márton képviselő vezetésével, átfogó Alaptörvény-módosítást indított, melynek célja a miniszterelnöki mandátum nyolc évben történő limitálása, ami megakadályozná Orbán Viktor visszatérését, valamint a Lánczi Tamás vezette Szuverenitásvédelmi Hivatal felszámolása Magyar Péter ígéretének megfelelően.