Letartóztatta az Egri Járásbíróság azt a két fiatal férfit, akik pár napja egy gyereket támadtak meg Eger környékén, hogy megszerezzék tőle a visszaváltható palackjait. A fiú tíz flakont vitt volna leadni, ezek értéke összesen 500 forint volt, de a támadók még 250 forintot is elvettek tőle.
A Heves Vármegyei Főügyészség szóvivője, Gubala Ádám Miklós a 24.hu-nak küldött közleményben azt írta, hogy a gyanúsítottak az egyik Egerhez közeli településen szólították le a fiút, aki éppen a palackokat vitte visszaváltani. Követelni kezdték tőle a flakonokat, ám a gyerek ezt megtagadta.
A kiskorú nem adta oda a palackokat, ezért ez egyik támadó ököllel leütötte őt. – áll a közleményben.Ezután észrevették, hogy a gyereknél pénz is van, így az egyik támadó további 250 forintot is elvett tőle. Közben a másik férfi megfenyegette a fiút, hogy ha elmondja bárkinek, mi történt, újra megverik.
Kapcsolódó cikk
Opitz Barbit erőszakos támadás érte egy plázában – Az életével fenyegették, megtépték és leköpték az énekesnőt
Egy hatfős társaság támadt rá és egy barátjára.
Mindeközben a másik támadó további veréssel fenyegette meg a fiút, ha szólni mer a történtekről a rendőrségnek.
A bíróság egy hónapra elrendelte a két gyanúsított letartóztatását. A végzés még nem jogerős, mivel a támadók és védőik fellebbezést nyújtottak be.
Kapcsolódó cikk
Forró főzőlapra ültette kétéves unokaöccsét egy férfi
Súlyos égési sérüléseket szenvedett egy kétéves kisfiú, miután a nagybátyja véletlenül egy forró főzőlapra ültette.