Papp Dániel és a jelenlegi vezetők hivatali ideje a kihirdetéssel véget ér
Koltay András és a Médiatanács eddigi tagjai is kénytelenek távozni
Kapcsolódó cikk
Papp Dániel meghajolt Magyar Péter előtt: Lemondott az MTVA vezérigazgatója, megkezdődött a közmédia felszámolása
Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója hivatalosan is benyújtotta munkaviszonya megszüntetésére vonatkozó kérelmét, amelyet Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél kezdeményezett. A közmédia első embere a felmondási ideje alatt még ellátja a pozíciójából adódó feladatait, azonban távozásával új fejezet kezdődik a közszolgálati médiumok életében.
A parlamenti vita során véglegesített módosítások értelmében a felálló új Médiatanács a korábban tervezet 5 helyett 7 tagból fog állni, biztosítva ezzel, hogy a kormányoldal és az ellenzék is egyaránt 3-3 tagot delegálhasson a testületbe.
Kapcsolódó cikk
„Azért lettem politikus, hogy ezt felolvashassam!” – Nagy Ervin leplezte le a közmédia feketelistáját
Nagy Ervin egy sokkoló és kíméletlen parlamenti felszólalással indította el a politikai karrierjét, amelyben lerántotta a leplet a közmédia elmúlt évekbeli titkos tiltólistáiról. Az egykori színészből lett képviselő az első perctől kezdve a lényegre tért, és tételesen felsorolta azoknak a kiemelkedő alkotóknak a nevét, akiket a bukott rendszer kizárólag aljas politikai okokból radírozott ki a nemzeti kulturális térből.






