Frida Kahlo legjelentősebb képét árverezték el rekordáron

Frida Kahlo Diego és én című festménye rekordot döntött, ami az eladási árat illeti, ezzel lesöpörve szerelmét a csúcsról.

A Diego és én a legjelentősebb festménye Frida Kahlónak

Korábban hírt adtunk arról, hogy rekordáron kelhet el Frida Kahlo mexikói festő egy önarcképe. Ez a napokban meg is történt, 34,9 millió dollárért (11 milliárd forint) árverezte el a Sotheby’s New York-i aukcióján. Soha ennyi pénzt aukción még nem fizettek latin-amerikai művész alkotásáért, írta a BBC.

Az MTI szerint korábbi csúcsot Diego Rivera tartotta, akinek évtizedeken át tartó, viharos kapcsolata volt Kahlóval. Rivera egy festménye 9,76 millió dollárért talált vevőre 2018-ban.

Kapcsolódó cikk
Megosztás itt: twitter
Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: email

Kahlo (1907- 1954) alkotása, a Diego y yo (Diego és én) egyike a művész utolsó önarcképeinek. A képen magát könnyek közt ábrázolja, szemei fölé festette férje, Diego arcát.

A legjelentősebb Kahlo-képek egyike, amelyek valaha árverésre kerültek

– írta a Sotheby’s.

Harmincegy évvel később árverezték el újra

A vevő a The New York Times értesülése szerint Eduardo F. Cosantini, aki múzeumot alapított Argentínában.

A festményt utoljára 1,4 millióért árverezték el 1990-ben.

A 20. század egyik legnagyobb festőjének tartott Kahlót bensőséges, fájdalmat és elszigeteltséget sugárzó önarcképei tették híressé. Művein keresztül nyomon követhető gyötrelmes viszonya a testével: gyermekbénulás miatt jobb lába deformálódott, majd egy buszbalesetben szenvedett egész életére kiható sérüléseket. Művészetével büszkén hirdette a mexikói őshonos népek kultúráját.

Kapcsolódó cikk
Megosztás itt: twitter
Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: email

Ez is érdekelhet

Top sztorik a rovatból

Nincs több cikk