Gáspár Győző elárulta: lánya, Gáspár Evelin már a Sztárbox előtt munkába állhatott volna a külügyminisztériumban, ám akkor inkább a boksz mellett döntött. A showman arról is beszélt, hogy Evelin a luxemburgi tanulmányai után évről évre jelentkezett a tárcához, míg végül 2025-ben sikerült elnyernie az állást.
Győzike nemrég a Mandiner Vekker című műsorának a vendége volt, ahol elmondta, idősebbik lánya, Gáspár Evelin már a tavaly szeptemberben kezdődő Sztárbox előtt munkába állhatott volna a külügyminisztériumban.
„Evelin már a boksz előtt, már augusztusban ott dolgozhatott volna a külügyminisztériumban. Csak Evelin azt mondta, ő bokszolni szeretne, meg szeretné mutatni önmagának, a családjának és az apukájának, aki tiltotta ettől a játszmától. Én mondtam neki, leültem vele szembe, hogy Evelin, nem írhatod alá a bokszot! Nem bokszolhatsz! Mert ez nem fér bele a mi értékrendünkbe” – fogalmazott Gáspár Győző.
Kapcsolódó cikk
Gáspár Evelin visszautasította a HVG megkeresését Angyalföldön: a sajtóreferens szerint nem feladata válaszolni az újságírói kérdésekre
Elkapták Gáspár Evelint, de nem volt hajlandó válaszolni.
A showman a beszélgetés során kitért arra is, hogy miután lánya befejezte a tanulmányait a luxemburgi egyetemen, minden évben jelentkezett a külügyminiszterhez munkára – írja a 24.hu.
„Minden évben beadtuk. A múlt évben is beadtuk, és 2025-ben sikerült” – jelentette ki Gáspár, aki a politikai szerepvállalásáról is beszélt és ezzel kapcsolatban elárulta, az elmúlt időszakban úgy döntött, hogy inkább a háttérben marad és nem megy el eseményekre, mert Evelinnek szeretné meghagyni a lehetőséget. Ugyanakkor hozzátette, a soron következő Békemeneten ott lesz az egész családja és azt szeretné, ha még nagyon sokan elmennének.
Kapcsolódó cikk
„Meglepő a vizuális párhuzam a két híresség között” – A rajongók szerint Gáspár Evelin legújabb fotóin kísértetiesen emlékeztet Jennifer Lopezre
Gáspár Evelin mindent megtesz a Lopez-lookért: Győzike 2 millióért hozatott neki ruhát Amerikából, a haját pedig pálmafa stílusúra vágatta a 2026-os évre.
Mint ismert, Gáspár Evelin egy ideje már a Külgazdasági és Külügyminisztériumban dolgozik Szijjártó Péter mellett, mint a tárca sajtóreferense. Evelin a miniszter közösségimédia-platformjait szerkeszti és munkája során már Moszkvába, Brüsszelbe és Isztambulba is elkísérte Szijjártót.
Az Evelint ért kritikák után a külügyminiszter is megszólalt, aki védelmébe vette új alkalmazottját.
„Tehát most nézd, itt van egy fiatal hölgy, 31-32 éves. Magyarországon, Luxemburgban is tanulmányokat végzett. Két nyelvből felsőfokú nyelvvizsgája van. Az Európai Parlamentben is dolgozott már. És csak azért, mert egyesek az édesapja televíziós, meg showman-i, meg mit tudom én, milyen karrierjéről így vagy úgy gondolkodnak, ezért ezt a fiatal lányt gyakorlatilag képtelennek gondolják arra, hogy ő saját jogán, a saját felnőtt mivoltában tanulva, nyelvvizsgákat szerezve mondjuk a külügyminisztériumban dolgozzon” – fogalmazott Szijjártó, hozzátéve, hogy Gáspár esetében egy roma lányról van szó.
Kapcsolódó cikk

Szijjártó Gáspár Evelinről: Ha a Tisza Párthoz jelentkezett volna sajtósnak, ugyanez a médiavilág úgy ünnepelné, mint világsztárt
Gáspár Evelin nemrég a korlátozott ideig elérhető Instagram-történetében osztott meg egy műsorrészletet, melyben Németh Balázs és Szijjártó Péter beszélgetnek róla.












