Hogyan öltözzünk?
Erre a kérdésre legegyszerűbben úgy válaszolhatunk, hogy mindig öltözzünk úgy, ahogyan egy kiránduláshoz öltöznénk. Az éppen aktuális időjárásnak megfelelően, vagy egy picivel melegebben. Erre azért lehet szükség, mert például a kora reggeli sétarepülések alkalmával még hűvösebb lehet.
A Goballoon által vezetett utak, akárcsak általában a hőlégballonos repülések, nagyon közeli kapcsolatban állnak a természettel. A felszállás helye is, a landolás helye is jobbára valamilyen természetes környezetben található. Ez lehet egy erdei tisztás, szántóföld melletti terület, hatalmas rét.
Ahhoz, hogy eljussunk ezekre a helyekre, olykor kisebb kiránduláson veszünk részt. A kora reggeli órákban még harmatos lehet a fű, így ilyenkor célszerű vízálló lábbelit, esetleg hosszú nadrágot húzni. Ez utóbbi a növényzet által okozott karcolásoktól, szúrásoktól is megóv bennünket.
Az esti repüléseknél pedig előfordulhat, hogy a keresőcsapat később talál ránk, mint ahogyan megkezdődne az esti lehűlés. Ebben az esetben jó szolgálatot tehet egy pulóver.
Repülés az év bármely szakában
Hőlégballonnal egész évben fel lehet szállni. Az áprilistól októberig tartó időszak van erősen korlátozva, ekkor ugyanis csak a napkelte utáni és a napnyugta előtti néhány óra alkalmas a repülésre.
Éppen ezért nagyon fontos, hogy mindig az időjárásnak megfelelő öltözéket viseljük. A magasban nincs jelentős eltérés a földi hőmérsékleti viszonyokhoz képest, tulajdonképpen csak néhány Celsius-fok lehet a különbség. Így ha a földön érezhető időhöz öltözünk, az biztosan jó lesz a felhők közt is.
A ruha anyagát tekintve lehetőleg kerüljük a műszálas anyagokat, mivel az út alatt közel kerülhetünk az égőhőz. Sapkát még nyáron is célszerű viselni. Persze nem vastag, téli sapkát, ilyenkor egy könnyű nyári viselet lesz a legjobb társunk.
Egyéb szükséges holmi
Mivel a sétarepülés teljes időtartama akár 4-5 órát is igénybe vehet, nem baj, ha van nálunk némi harapnivaló. Gondoskodjunk róla, hogy a folyadékpótláshoz szükséges innivaló is a rendelkezésünkre álljon!
Amennyiben gyógyszeres kezelés alatt állunk, ne feledkezzünk meg róla, hogy nálunk legyenek a szükséges gyógyszereink, hogy a kellő időben bevehessük őket. Természetesen ezt a tényt, illetve ha előfordulhat nálunk rosszullét, azt időben és előzetesen jeleznünk kell a pilótának, aki dönt arról, ki szállhat be a járműbe.
Várandósság ideje alatt egyáltalán nem javasolt a hőlégballonos repülés, ugyanis a leszállás során előfordulhat, hogy eldől a kosár, és ez károsíthatja a magzatot.
Ezekkel a tudnivalókkal felkészülten vághatunk bele a hőlégballonos sétarepülésbe, és átadhatjuk magunkat a tájban való gyönyörködés élményének.