Irritált felhasználók vs. influenszerek
Az Instagram fejlesztői csapatához beérkező felhasználói visszajelzések alapján sokakra bosszantóan hat, ha valaki duplán posztol. Duplaposztolás alatt azt értjük, hogy a júzer a képfolyamán megosztott fotót a történetek közé is feltölti. Visszatetszést kelt, ha unalomból vagy a hír-, szenzációfaktor növelése érdekében tesz így bárki is, hiszen kevesen szeretik a szájbarágós kontenteket.
Persze előfordulhat, hogy teljesen ártalmatlan szándékkal, mintegy emlékidézés gyanánt re-posztol a felhasználó. Sőt, sokkal nagyobb eséllyel jut el nagyobb számú közönséghez egy-egy tartalom, ha az a figyelemfelketőbb történet-folyamban is felbukkan. Mert karantén ide- vagy oda, sokaknak nincs ideje végigpörgetni az Instagram-feedjüket, és tartalomfogyasztóként kizárólag az InstaStory az, amire hagyatkoznak.
Egyre több magyar Instagram- és Facebook-oldalt törnek fel – Így védekezhetsz ellene
Korábban Kajdi Cyla Csaba modellügynök, Tápai Szabina kézilabdázó és Kiss Ramóna színész-műsorvezető Instagram-fiókját is feltörték, majd ellopták.
Kapcsolódó cikk
Az Instagram lépése ezért ahány embert megelégedéssel tölt el, annyi influenszert fel is háborít. Az otthonról végezhető munkák korában a kontentgyártás most kelendőbb elfoglaltság – szakma – mint valaha, így a változás sokakat érinthet.
A felhasználók az eredetiséget díjazzák
Az Instagram úgy fogalmazott, felméréseik azt bizonyítják, hogy a felhasználók szívesebben fogyasztanak eredeti fotós- és videós tartalmakat az általuk követett profilok történeteit nézegetve. Céljuk tehát nem más, mint az InstaStory-élmény általános javítása – adta hírül az i-D Vice.
instagram users: I wish people stopped sharing so many feed posts to their Stories
— Matt Navarra (@MattNavarra) January 29, 2021
instagram: pic.twitter.com/KQkBbVY45v
A változtatás nem érinti az IGTV-részletek és Twitter-bejegyzések továbbposztolását, amelyeket továbbra is közvetlenül megoszthatunk majd az Instagram Story-kban.