Kapu Tibor történelmet írt, amikor magyar űrhajósként visszatért a Földre – de az igazi csoda az volt, ahogyan újra találkozott édesanyjával.
Július 15-én, magyar idő szerint délelőtt 11:30 körül sikeresen földet ért a Crew Dragon „Grace” kapszula a Csendes-óceánban, Kalifornia partjainál. A fedélzeten tartózkodott Kapu Tibor, a fiatal magyar űrhajós, akit családja Houstonban várt.
A landolást követően szívszorító pillanatok játszódtak le: Tibor azonnal édesanyja karjaiba vetette magát – erről videó is készült, amely bejárta az internetet.
Kapcsolódó cikk
Itt a videó Kapu Tibor és űrhajós csapata sikeres landolására
Az Axiom-4 misszió legénysége épségben hazatért.
Az űrhajósokat még aznap Houstonba szállították, ahol Kapu Tibor végre átölelhette szeretteit. A repülőgépből kilépve először édesanyját ölelte meg hosszasan, majd édesapja és testvére is csatlakozott hozzájuk.
A megható találkozás minden résztvevő számára életre szóló élményt jelentett.
Kapcsolódó cikk
Évtizedek kellettek hozzá, de ismét nem mindennapi magasságba került a magyar zászló
Mint kiderült, ezzel Farkas Bertalan álma is valóra is vált.
A család külön erre az alkalomra készült pólóban várta a fiatal űrutazót – a hátára ez volt írva: „Büszkék vagyunk rád, Tibike!”
Kapu Tibor édesanyja korábban a Best magazinnak nyilatkozott arról, mennyire nehezen viselte a hosszú távollétet: „Amióta kiderült, hogy őt választották a küldetésre, szinte aludni sem bírok” – vallotta be.
Kapcsolódó cikk
Ritka fotó Kapu Tiborról: csak a szerencsének köszönhető, hogy elkészült
A balmazújvárosi férfi teljesítette a küldetését. Nem is akárhogyan! Mutatjuk!
A büszke édesanya azt is elárulta, hogy otthon, Magyarországon már készülnek a visszatérést ünneplő eseményre.
„A hazaérkezésére az összes barátot, szomszédot meghívjuk egy találkozóra Nyíregyházára. A menü pedig a kedvenceiből áll majd, tehát húslevesből biztosan hatalmas adagot főzök majd” – idézte a szavait a Blikk.
Kapcsolódó cikk
Megtörtént a leválás, Kapu Tibor holnap visszatér a Földre
Levált az Axiom–4 küldetés tagjait, köztük Kapu Tibor magyar kutatóűrhajóst szállító SpaceX Dragon űrkapszula magyar idő szerint hétfőn 13 óra 15 perckor a Nemzetközi Űrállomásról (ISS), hogy megkezdje útját a Föld felé.



