Az ENSZ fenntartható fejlődési céljai alapján összeállított listán a legjobb hazai felsőoktatási intézmény a Szegedi Tudományegyetem lett, amelyet a 767 intézmény közül a 101-200. hely között rangsoroltak.

A Szegedi Tudományegyetem a legjobb

Több magyar egyetem is felkerült a Times Higher Education által az ENSZ fenntartható fejlődési céljai alapján összeállított listára, amelyen a legjobb hazai felsőoktatási intézmény a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) lett.

Az SZTE közkapcsolati igazgatósága szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a 17 mért területen elért eredményt összesítő listán az SZTE a 767 intézmény közül a 101-200. helyen végzett, a Debreceni Egyetem (DE) pedig a 201-300. helyre került.

Szegedi Egyetem Legjobb Egyetemek Rangsor Lista
Szegedi Tudományegyetem / Fotó: Mti

A Pécsi Tudományegyetem (PTE) a 301-400. helyen szerepel, a 401-600. hely között rangsorolták az Eötvös Loránd Tudományegyetemet és a Semmelweis Egyetemet.

A felmérés a felsőoktatási intézmények gazdasági, társadalmi hatását és felelősségvállalását vizsgálja az ENSZ által megfogalmazott fenntartható fejlődési célok alapján.

A lista készítői vizsgálták az egyetemeken folyó oktatáson túl a kapcsolódó kutatási eredményeket, az intézményi működés jó gyakorlatait és minden olyan egyéb tevékenységet, amely az egyetem szűkebb-tágabb környezetében is kifejti értékteremtő hatását, az ismeretterjesztéstől a kormányzati szakértő munkáig.

Az egészségügyi képzésben a Debreceni Egyetem a legjobb

Az SZTE a legjobb, 22. helyezést a vízi életközösségek védelme érdekében tett törekvéseket mérő részterületen érte el.

A lista összeállításánál a szakterületen végzett tudományos, oktatási és ismeretterjesztő tevékenység, valamint a környező élőhelyek tevékeny megőrzése, helyreállítása volt a legfontosabb szempont.

Amikre nem lettünk megtanítva tizenkét év alatt – Az első vizsgaidőszakom tapasztalatai

Kezdjük azzal, hogy az oktatási rendszerben nem egy és nem kettő megoldatlan probléma keseríti meg a tanulók, valamint tanítók dolgát! Túl terjedelmes a tananyag, túl sok az elméleti tantárgy, nincs idő a gyakorlatias és interaktív órákra, kurzusokra, és tele tömik az órarendünket haszontalan foglalkozásokkal. Ezekre a nehézségekre évek óta nem született megoldás.

A DE a hazai intézmények közül az élre került – összesítésben a 44. helyen végzett – az egészség és jóllét területén, ahol az egészségügyi képzésben részt vevő hallgatók száma, az egészségtudatosság fejlesztése mellett értékelték az életvezetési tanácsadást és a sportlétesítmények hozzáférhetőségét is.

A PTE az éghajlatváltozás elleni fellépés részterületén lett a legjobb magyar egyetem – a teljes rangsorban 45. –, itt az oktatási-kutatási tevékenységek mellett a helyi és regionális szervezetekkel való együttműködéseket, az energiafelhasználást és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése érdekében tett lépéseket vizsgálták.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.

liszt gluténmentes liszt liszt fajták liszt típusok zabliszt rizsliszt csicseriborsó liszt kókuszliszt

Ezek a gluténmentes lisztek, ha alternatívákat keresel

A legtöbben fehér lisztet vagy teljes kiőrlésű lisztet használnak a főzéshez, sütéshez. Ezek glutént tartalmaznak, amire néhányan allergiásak, de mindannyiunk emésztőrendszere nehezen birkózik meg vele, emellett pedig egyéb negatív mellékhatásai is vannak.