Visszaadja Belgium Lovis Corinth (1858-1925) német festő egyik 1913-ban készített alkotását a kép korábbi zsidó tulajdonosai örököseinek – közölte a helyi sajtó szerdán az illetékes belga államtitkárság bejelentésére hivatkozva.

Több évtizedes vizsgálat után derült fény a festmény eredetére

Belgium május végén értesítette a festmény egykori tulajdonosainak Németországban élő leszármazottjait, hogy a brüsszeli szépművészeti múzeumban 70 éve őrzött, “ismeretlen gyűjteményből” származó műként számon tartott festményt visszaadják.

Információk szerint a második világháború alatt zsidó családoktól elrabolt vagyon felkutatását célzó több évtizedes vizsgálatot követően derült fény a festmény eredetére.

Lovis Corinth Viragok Festmeny Masodik Vilaghaboru
A Virágok (Blumenstilleben) Című Csendéletet A Náci Németország Kulturális Javak Európa-Szerte Megszervezett Elkobzását Végző Egysége Rabolta El Egy Németországból Angliába Menekülő Zsidó Házaspártól / Festmény: Lovis Corinth

Később egykori tulajdonosait is azonosították.

A családnak meg kell fizetnie a Lovis Corinth-festmény árát

A Virágok (Blumenstilleben) című csendéletet a náci Németország kulturális javak Európa-szerte megszervezett elkobzását végző egysége rabolta el egy Németországból Angliába menekülő zsidó házaspártól.

Az államtitkárság a visszaadást megerősítő belga határozatról szóló levelében arra kérte az örökösöket, hogy a visszaszolgáltatás megvalósulását követően a festmény becsült értékét, mintegy 4100 eurót térítsék meg a német hatóságoknak.

A család ugyanis az 1960-as évek végén már kártérítést kapott elődeik valamennyi elkobzott vagyonáért – közölték.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet