A Petőfi TV április 14-én „új fejezetet” hirdetett, és azt ígérte, olyan alkotók felé is nyit, akik korábban nem szerepeltek a csatornán. Majka mostani megszólalása ennek kézzelfogható következménye. A változás nem csak őt érinti: Hadházy Ákos közmédiás visszatéréséről is írtunk, miután nyolc évvel az MTVA-székházból történt kivezetése után műsorba hívták.

Majka a Sziget Fesztiválon adott interjút a Petőfi TV-nek, ahol azzal kezdte: „Kicsit fura ezt a mikrofont fogni.” A megjegyzésnek van előzménye: a rapper az elmúlt időszakban alig szerepelt a közmédiában, most viszont a csatorna már a lemondott sepsiszentgyörgyi koncertjéről is kérdezte.

A Petőfi Rádió listája jelzi, mi változott áprilisban

Az Index által vizsgált Petőfi-rádiós lejátszási listák szerint a 2025-ös Campus Fesztivál után Majka dalai lekerültek a rotációból. Április 15-től ismét hallhatók voltak a számai, a Csurran, cseppen azonban továbbra sem került vissza a listára. A Campuson ennél a dalnál imitáltak fordítva tartott mikrofonnal fejbelövést a fiktív Bindzsisztán vezetőjét játszó előadó ellen; a Fidesz ezt Orbán Viktor elleni erőszakra buzdításként értelmezte, Majka színpadi poénnak nevezte a jelenetet.

A szállást és az útvonalat is emlegette az SMS küldője

Majka augusztus 5-én lett volna a Sic Feszt főfellépője Sepsiszentgyörgyön. A koncert előtti estén kapott, életveszélyes fenyegetést tartalmazó SMS küldője a zenész korábbi beszámolója szerint ismerte a stáb szállását, a rendezvény biztonsági cégét és a tervezett útvonalat. A fellépést ezért mondták le.

A két Petőfi-felület nem azonos, de az idővonal beszédes: Majka dalai április közepén tértek vissza a rádióba, augusztusban pedig már a tévécsatorna kérdezte.

A rapper most azt mondta a Petőfi TV-nek, hogy folyik a nyomozás, és szerinte már tudják, melyik számról érkezett az üzenet, milyen készüléket használtak, illetve mikor vásárolták a SIM-kártyát. Ez Majka állítása; a hatóságok nem erősítették meg nyilvánosan, hogy az elkövetőt azonosították volna.

Az ellenőrizhető jogi lépés az, hogy Majka romániai ügyvédje szerint augusztus 6-án fenyegetés miatt büntetőfeljelentést iktattak a sepsiszentgyörgyi ügyészségen. Az eljárás eredményéről augusztus 18-ig nem jelent meg hatósági tájékoztatás, így a Petőfi TV-interjú egyelőre nem lezárást, hanem a nyomozásról szóló újabb érintetti állítást hozott.