Ciprusi nyaralás közben érte a végzetes baleset Kathi Bélát.
46 éves korában elhunyt Kathi Béla, Magyarország egyik legismertebb testépítője és erőemelője. A sportoló 2025. július 31-én, ciprusi családi nyaralása közben szenvedett tragikus biciklibalesetet, amelyben életét vesztette.
A Bors információja szerint a sportoló elesett a biciklivel, és olyan súlyos koponyasérülést szenvedett, hogy nem tudták megmenteni az életét. Az út szélén találtak a testére.
Kapcsolódó cikk
Tragikus véget ért a bújócskázás – Meghalt egy nyolcéves kisifú
A mosógép és a szárítógép közé szorult.
Kathi Béla 1979-ben született, és már fiatalon a testépítés és az erőemelés iránt kezdett érdeklődni. Kitartása és elhivatottsága révén hamar a magyar testépítő világ élvonalába került. Pályafutása során kétszer nyerte meg a Superbody abszolút bajnoki címét, világbajnok lett a WABBA szervezetnél, emellett erőemelésben és fekvenyomásban is többszörös országos bajnok volt.
Nemcsak sporteredményei miatt volt ismert, hanem edzőként és vállalkozóként is maradandót alkotott. A Cutler edzőterem-hálózat brandjének tulajdonosaként számos fitnesz- és testépítőtermet működtetett, ezzel sok fiatal sportolónak teremtve lehetőséget az edzésre és fejlődésre.
Kapcsolódó cikk
Mindenkit megrázott, amikor meglátták a gyászhírt Halász Juditról
Álhír Halász Judit halálhíre.
A szomorú hírt a Scitec Gold Fitness Club közölte: „Mély megrendüléssel és felfoghatatlan fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett barátunk, sporttársunk, egy ország példaképe, Kathi Béla, tragikus hirtelenséggel elhunyt” – áll a közleményben. A klub kiemelte, hogy Béla nemcsak kivételes sporteredményeivel, hanem szerénységével, emberségével és segítőkészségével is nyomot hagyott mindenki életében.
A család és a barátok arra kérik a nyilvánosságot, hogy tartsák tiszteletben a gyász időszakát, és ne keressék őket nyilatkozatokért. A hivatalos eljárások lezárása után ígérnek további részleteket a tragédiáról.
A magyar testépítő-legenda, Kathi Béla halála után felesége is megrendítő sorokkal búcsúzott tőle a közösségi médiában: „Nem értem, hogy történhetett, még annyi tervünk volt. Tudom, hogy mindennél jobban szerettél minket, a családod, Jázmint, a barátaid és azt akarod, hogy most is erősek legyünk. Nem is lehet másképp, hisz te egy Legenda voltál szerelmem! A személyed miatt Te mindenkinek csak adtál, abból a Földön túli energiádból, örök jókedvedből, mindig minden kritikus helyzetnek a Napos oldalát láttad. Nem fogadtad be a negatív energiákat. Mindenkit csak emeltél, bíztattal, a sport szerelmese voltal, te semmit nem érdekből, mindent szerelemből csináltál! Egy nagy, életvidám gyerek voltál! Ahol te megjelentél, túlcsordult az energia, erő! Téged az tett boldoggá, ha mindenkinek minden jó körülötted, mindenkinek meg akartál felelni, túlzottan is. Nekem is mindig a legjobbat akartad, a családunkért mindent megtettél. Nem adtad fel, mindig küzdöttel! Egy igazi harcos valtal! Téged mindenki szetetett, bástya voltál rengeteg embernek, egy egész ország borul gyászba miattad. El sem hiszem, hogy itt hagytal…Nem fogod tobbet mondani nekem: – Jól vagy Makika? Nem mondod el minden este mennyire szeretsz minket, felfoghatatlan! Nagyon szeretlek életem! Örökre velünk vagy!🕊️“
Kapcsolódó cikk
Egy 82 éves nő túlélte a rákot, de egy kártyaparti miatt koronavírus-fertőzött lett, majd belehalt
Az egyik barátja titkolta fertőzöttségét, hogy játszani tudjon.