Az egész országot megrázta Schmuck Andor halálának híre, közeli barátai pedig mély döbbenettel és értetlenül állnak a történtek előtt. A tragédiának ugyanis nem voltak előjelei.
Schmuck Andor váratlan halála az egész országot megdöbbentette. Nyári Károly elárulta, semmi előjelét nem látta a politikuson a tragédia előtt.
„Még mindig nem tértem magamhoz a döbbenettől, teljesen lesújtott, ami Andorral történt. Csütörtökön még együtt tartottunk egy rendezvényt a Tisztelet Társaságánál a szépkorúaknak, ahol Andor a tőle megszokott vidámsággal és humorral vezényelte le az eseményt, láthatóan jókedvűen és energikusan. Semmi nem utalt arra, hogy néhány nappal később már nem lesz köztünk” – mondta a Blikknek a zongoraművész.
Kapcsolódó cikk
Meghalt Schmuck Andor – Hónapok óta küzdött a súlyos betegségével
Derült égből villámcsapásként érkezett a szomorú hír szerkesztőségünkbe, elhunyt Schmuck Andor.
„Szombaton még beszéltem vele telefonon, mivel egy nappal a születésnapja után szeptember 3-ra nagyszabású koncertet szervezett a Margitszigeti Szabadtéri Színpadra, amelyre engem is felkért. Ezzel kapcsolatban szerettük volna egyeztetni a részleteket. Abban maradtunk, hogy vasárnap személyesen találkozunk, hogy mindent átbeszéljünk. De sajnos, ez a találkozás már nem valósulhatott meg” – mondta.
Nyári Károly vasárnap hiába próbálta elérni barátját.
„Délelőtt hívtam telefonon, de ki volt kapcsolva, ami nagyon szokatlan volt tőle. A délután folyamán többször is próbálkoztam, de nem jártam sikerrel. Végül hétfőn szembesültem a felfoghatatlan hírrel, hogy elment” – mondta.
Kapcsolódó cikk
Rejtélyes szívességet kért Schmuck Andor a halála előtt Schobert Norbitól, ígéretet tett a fitneszguru
Néhány nappal halála előtt még kért egy szívességet Schmuck Andor Schobert Norbitól a fitneszguru Facebook-bejegyzése szerint, amelyben búcsúzott régi barátjától.
„Úgy tudom, a kollégái értesítették a rendőrséget, mivel ők sem tudták elérni. Felfoghatatlan, hogy valaki ilyen fiatalon, alig 54 évesen távozzon az élők sorából. Persze tudtuk, hogy beteg, de ő mindent megtett a gyógyulásért, és mindig bízott a felépülésében, sokszor még el is viccelte a helyzetét. Számos terve, célja volt, és hitt benne, hogy még feladata van itt” – tette hozzá a művész.
Schmuck Andor szívügye volt a Tisztelet Társasága, és barátja szerint a küldetését folytatják a halála után is.
„Biztos vagyok benne, hogy a Tisztelet Társasága továbbviszi azt a munkát, amely Andor szellemiségét tükrözte, azt az önzetlen segíteni akarást, ami mindig is jellemezte őt. A jövőben is mindent meg fogok tenni, hogy továbbra is segítsem a szépkorúakat és minél több zenei élményt nyújtsak a számukra, hiszen ezt Andor is így akarta volna” – zárta gondolatait Nyári Károly.
Kapcsolódó cikk
Vizsgálja a rendőrség Schmuck Andor halálának körülményeit
A rendőrség most elárulta, vizsgálják Schmuck Andor halálának körülményeit.
Kapcsolódó cikk
Hihetetlen, ki emlékezett meg Schmuck Andorról: volt randipartnere mutatott képeket
Teljes meglepetés, hogy megszólalt az eset kapcsán a volt kedves.



