Tizenhárom év után született jogerős kártérítési döntés Müller Péter Iván, művésznevén Sziámi ügyében, aki még 2009-ben ököllel ütött meg egy nőt.

Müller Péter Sziámit 2018-ban bűnösnek mondták ki testi sértés kísérlete miatt – tudta meg a Blikk. Az ítéletben megrovásban részesítették, majd a polgári perben tavaly novemberben a bíróság megállapította, hogy a zenész a cselekményével megsértette Kriszta egészséghez, testi épséghez fűződő személyiségi jogát, továbbá emberi méltóságát, ezért jogerősen 800 ezer forint kamattal növelt nem vagyoni kártérítésre és 525 ezer forint perköltségre, illetve bocsánatkérésre is kötelezték.

A lap úgy értesült, az ominózus, 2009 márciusi estén a sértett, Kriszta az egyik barátjával ment egy fővárosi szórakozóhelyre, ahol ott volt a zenész is, akivel addigra már megszakadt a kapcsolatuk. 

Egy korábbi konfliktusuk miatt vita alakult ki kettejük között. A hölgy szerette volna megmutatni Sziáminak azon írásait, amelyek korábbi kapcsolatukról és a szakításukról szóltak. 

A papírokat a zenész ledobta, majd ököllel állcsúcson ütötte őt.

A sokk hatása alatt álló nőhöz sem mentőt sem rendőrt nem hívtak, sőt, az akkor készült biztonsági kamerafelvételek sem kerültek elő.

Kapcsolódó cikk

A hölgy aznap hívta a 107-es segélyhívót, látleletet vetetett, majd pár nappal később megtette a feljelentést a rendőrségen. Kriszta súlyos sérüléseket szenvedett az ütés miatt, három fogából is letörtek darabok, az álla felszakadt, elharapta a nyelvét, agyrázkódása lett, megrándult a nyaka, valamint úgynevezett torticollis alakult ki nála, melynek következtében nem tudta egyenesen tartani a nyakát és a fejét. A mai napig pszichológushoz jár, nyaki sérülése azóta is rendszeres speciális kezelést igényel.

A bántalmazást követő napokban Sziámi felhívta a nőt, ám semmilyen megbánást nem tanúsított, bocsánatot nem kért.

A testi sértés miatti büntetőügyet háromszor tárgyalták első fokon, jogerős ítélet 2018-ben született, amelyet a Kúria egy évvel később helyben hagyott. A polgári perben is a hölgy követelésének adott igazat a bíróság, a kártérítés kifizetése megtörtént, ám a bocsánatkérés nem teljesült maradéktalanul, ugyanis úgy értesültünk, Sziámi mindössze egy – a bántalmazásra közvetlenül nem utaló – sajnálkozó mondatot küldött a nőnek, aki abból így a megbánást és az őszinteséget hiányolta.

Kriszta a büntetőeljárás alatt többször váltott jogi képviselőt, de magára hagyták. A polgári perben dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvéddel sikerült pontot tenni az ügy végére.

Ügyfelem keményen harcolt az igazáért, s nem adta fel a küzdelmet. A büntető bíróság eljárásának közel tíz évig tartó elhúzódása szerintem indokolatlan volt. Bár a pénzösszeget a pervesztessé vált bántalmazó átutalta, a bocsánatkérő nyilatkozatot nem határidőben küldte, nem beszélve arról, hogy abban nem szerepelt az, hogy a bántalmazás miatti jogsérelmek okán fejezi ki a sajnálkozását. Pedig ügyfelemnek kijárt a méltó bocsánatkérés azért, amit vele tettek, valamint amiért közel 13 évig harcolt az igazáért

– nyilatkozta a Blikknek dr. Gaudi-Nagy Tamás, a hölgy jogi képviselője.

A lapnak megszólalt Kriszta is. „2009 márciusában a Gödör klubban történt bántalmazásom – ököllel állon ütött a bántalmazó – után tett feljelentésemmel kezdődő büntetőeljárás 10 év 9 hónap után ért véget. Kiszámíthatatlan és nagyon megterhelő időszak volt ez az életemben. Bár megalázóan hosszú időt vártam erre a pillanatra, mégis van bennem egyfajta belső nyugalom, hiszen a súlyos testi sértés bűntettének kísérletével elítélt bántalmazó talán életében először, de szembesült azzal, hogy a törvények rá is vonatkoznak” – nyilatkozta Kriszta.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet