Élőben streamelt koncertekkel indítja a nyarat a Müpa: a Hey, June! fesztivál programjait közönség nélkül, de élőben közvetítik június 4-től.

Beck Zoli és Hegyi Dóri szólóműsorral készül

A Müpa nyárindító könnyűzenei sorozatának részeként a képernyőkön keresztül élőben követhetik a nézők a Mongooz and the Magnet, a Middlemist Red, Beck Zoli és Hegyi Dóri koncertjeit június 4. és 7. között a Müpa Home Live Hey, June! különkiadásában – olvasható a szervezők MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

Mint felidézik, Beck Zoli, a 20 éves 30Y dalszerző-énekese 2019 szeptemberében állt először közönség elé szólóműsorával, amely A nemzedék nélküli ember címet kapta. A monológokkal és sztorikkal tűzdelt színdarab egyfajta önvallomás, amelyet személyes hangvételű történetek és dalok alkotnak. A 21 dalból álló előadás június 4-én, a Hey, June!-on lesz utoljára látható.

Middlemeist Red Beck Zoli Hegyi Dori Mongooz And The Magnet Mupa Koncert
A Müpa Jóvoltából A Képernyőkön Keresztül Élőben Követhetők A Mongooz And The Magnet, A Middlemist Red, Beck Zoli És Hegyi Dóri Koncertjei / Fotó: Marc-Olivier Paquin / Unsplash

Hegyi Dóri (Ohnody) tavaly megjelent, Egy igaz szerelem című lemezén a címadó érzés hét különböző fázisa jelenik meg hét dalban, idén megjelenő nagylemeze a verbális kommunikáció korlátairól szól. A dalok több nyelven is megszólalnak. A két lemez dalaiból áll össze a június 5-i koncert, amelyet Jurák Bettina táncművész koreográfiája kísér.

A Mongooz and the Magnet és a Middlemeist Red is hallható lesz a Müpa Hey, June fesztiválján

A Pécsről indult Mongooz and the Magnet zenekar 2019 végén három év hallgatás után jelentkezett új dalokkal, a people=people című kislemez számai a szülő-gyermek viszonyról, a szeretteinkkel való érintkezésről szólnak. A június 6-i koncerten eddig nem ismert oldalát mutatja meg a zenekar: az akusztikus előadás során szintetikus hangokkal ötvözve alkotja újra dalait. Az este különleges vendégeként többek között iamyank, Novai Gábor (Mörk) és Boros Levente (The Qualitons) lép színpadra.

A külföldön is ismert Middlemist Red 2012-ben alakult, tavaly decemberben harmadik nagylemeze jelent meg The Other Side of Nowhere címmel. A kilencszámos lemez a hollywoodi westernfilmek monumentalizmusát és a hatvanas évek olasz westernjeinek hangulatát gondolja újra. A zenekar négy év után lépett elő az albummal, amelyen az előző két lemeztől eltérően a több pop és az elektronikus vonal mellett a törzsi és népzenei stílusjegyek is felfedezhetők egyes dalokban. A június 7-i koncerten az Erős Márton által vezetett The Wild Bunch Orchestrával kiegészülve szólalnak meg a dalok.

A Hey, June! koncertjeit a Müpa honlapján és YouTube-csatornáján közvetítik. A sorozatról további információ Müpa oldalán érhető el.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

ruzsa magdi 2026 kossuth dij

„Itt a bizonyíték, hogy a tehetség mindig utat tör!” – Rúzsa Magdi kitüntetése a legszebb pillanat, amit Orbán Viktor idén átadott

Több mint 20 évvel ezelőtt mezítláb sétált be a Megasztár válogatójára Rúzsa Magdi, és az AC/DC Highway to Hell című dalával elindította csodálatos karrierjét. Az énekesnő az elmúlt két évtizedben slágert slágerre halmozott, hétszer töltötte meg duplán az Arénát és sorra kapta az elismeréseket. Az utóbbiakhoz mától a Kossuth-díjat is hozzáteheti.