Ötödik alkalommal rendezik meg a Műtárgyak Éjszakája Fesztivált, június 17. és 19. között 50 fővárosi helyszínen több mint 100 program várja a műtárgyak iránt érdeklődő közönséget – közölték a szervezők az MTI-vel.

Az érdeklődők megismerkedhetnek a szocializmus hazai tárgykultúrájával

A kiállítások és szakmai előadások mellett többek között műterem- és műhelylátogatások, tematikus séták, workshopok, kerekasztal-beszélgetés és filmvetítés is gazdagítja a programválasztékot. A festményeken, szobrokon, régészeti leleteken, fotográfiákon, kerámiákon, porcelánokon túl idén az érdeklődők megismerkedhetnek többek között a szocializmus hazai tárgykultúrájával, az Unicum ipartörténeti és iparművészeti érdekességeivel, valamint Blaha Lujza kalandos életű legyezőjével is – írja a Kultura.hu az MTI nyomán.

Idén Balogh Eleonóra üvegművész, műemléki restaurátor a magyar üvegművészetről és a kortárs üvegről fog előadást tartani. Emőd Péter művészeti újságíró a nagy műhelyhamisítás botrányainak tanulságaival foglalkozó előadást tart, Vaja László porcelánszakértő porcelán- és kerámiarestaurálással kapcsolatos előadása pedig a műkedvelő közönségnek, a gyűjtőknek és a befektetőknek is hasznos információkkal szolgál.

Mutargyak Ejszakaja 2021 Programok
A Kiállítások És Szakmai Előadások Mellett Többek Között Műterem- És Műhelylátogatások, Tematikus Séták, Workshopok, Kerekasztal-Beszélgetés És Filmvetítés Is Gazdagítja A Programválasztékot / Fotó: Anya Tamir / Unsplash

Két kerekasztal-beszélgetés is lesz az idei rendezvényen. Martos Gábor művészeti író könyvbemutatójához kapcsolódó beszélgetés a nők művészetben és műtárgypiacon betöltött szerepével foglalkozik. Az elmúlt egy év műtárgypiaci történéseit tárgyaló kerekasztal-beszélgetést pedig Serfőző Krisztina kulturális menedzser fogja vezetni.

A Műtárgyak Éjszakája Fesztiválon lehetőség nyílik a művészekkel való találkozásra is

A programsorozatban részt vesz többek között az Óbudai Múzeum, a Műcsarnok, a Budapest Történeti Múzeum – Vármúzeum, a Szépművészeti Múzeum, valamint a Ludwig Múzeum. Idén több új helyszínen is megjelenik a fesztivál.
Az érdeklődők Gül baba türbéjénél a 16. században él dervis költő személyéhez kapcsolódó legendákról; a BTM Aquincumi Múzeum és Régészeti Parkban a régészeti ásatások kulisszatitkairól hallhatnak; a Magyar Cirkuszművészeti Múzeumban pedig a kortárs cirkuszművészetre reflektáló munkák találkozhatnak.

A Yunus Emre Török Kulturális Intézetben a népi kézművesség kerül a középpontba. Az Országos Múzeumi Restaurálási és Raktározási Központ a restaurálás és a magyar festészet remekei iránt érdeklődőket várja.

A fesztiválon idén is lehetőség nyílik a művészekkel való találkozásra.

Bővebb információk a programsorozatról ezen a linken találhatók.

Kapcsolódó cikk

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet