A megfogalmazottak szerint a kulturális szféra segítségére a háború lezárása után is szükség lesz, ám a jelenlegi és a későbbi fázisban a leghatékonyabb eszközök eltérőek – közölték.
Mint írják, tizenhárom intézmény megállapodott abban, hogy erősíteni kell az együttműködést a már gyakorlott karitatív szervezetekkel, amelyek az elmúlt napokban feltérképezték a valós igényeket és jelenleg is a leghatékonyabban koordinálják a felajánlásokat. Ezekre rendkívül nagy szükség van, hiszen sokan menekülnek az országból.
A könyvtárak, múzeumok, színházak is nyilvános internetes felületeiken és nyomtatott anyagaikkal az információáramlás helyi központjaiként léphetnek fel. Szükség lehet a színházak, múzeumok, könyvtárak szállítási kapacitására is, akár a továbbutazni szándékozó menekültek szállításában, akár az adományok elosztása során.
Felhívják a figyelmet arra, hogy a határmenti területekről egyre inkább a helyi koordinált segítségnyújtás felé tolódik a hangsúly, ahogy a menekültek egyre távolabbi településekre érkeznek majd a határ felől, ezért fontos az együttműködés a helyi önkormányzatokkal is, amelyek az adott helyszínen felmerülő igényekkel, problémákkal leginkább tisztában vannak.
Kapcsolódó cikk
Erőteljes fotókon mutatjuk Oroszország ukrajnai inváziójának hatását
Fotókon a földig lerombolt épületek és a lövedékek által sokkolt ukrán civilek a törmelékek között.