Pósfai Gábor a Nemzeti Védelmi Szolgálat élén is drasztikus személyi cserét hajtott végre

A belügyminiszter tovább folytatta az átszervezést. A tárcavezető visszavonta Tomin Szilvia vezérőrnagy főigazgatói kinevezését is, így a Nemzeti Védelmi Szolgálat élén is azonnali vezetőváltás lépett életbe a csütörtöki nap folyamán. A leváltott vezérőrnagy utódja Ródler Norbert ezredes lesz az intézmény élén. A kormány a teljes struktúrát átalakítja. A minisztériumi tervek szerint a Készenléti Rendőrség eddigi formájában megszűnik funkcionálni, mivel a szervezeten belül felfedezett felesleges párhuzamosságok miatt azonnali profiltisztításra van szükség az állományban. Az egyenruhások mindennapi feladatai teljesen átrendeződnek az új modellben.

Jeney Áron 18 évet töltött a Nemzeti Nyomozó Iroda állományában a mostani felmentéséig

A leváltott tábornok komoly múlttal rendelkezik. A menesztett vezető 2022-ben vette át az igazgatói posztot a szervezetnél, miután hosszú éveken keresztül dolgozott a nyomozóhatóság különböző fontos beosztásaiban. A szakember távozásának a híre elsőként a sajtóban szivárgott ki a hivatalos bejelentés előtt.

Az átalakítás a nyomozókat is érinti. A korábban a Készenléti Rendőrség alá tartozó nyomozati szerv a reformok nyomán kiválik az eddigi rendszerből, és a jövőben teljesen önálló egységként folytatja a bűnüldözési tevékenységét. Az új struktúra a szervezeti függetlenség erősítését célozza a rendőrségen belül.

A Készenléti Rendőrség állománya az elmúlt évek folyamatos bővítései miatt egy közel 10 000 fős gigantikus szervezetté nőtt, miközben a kormány a Terrorelhárítási Központ önállóságának a teljes megszüntetéséről is határozott.

A rendészeti reformok rohamtempóban zajlanak. A hatáskörök jelenlegi szétválasztása után a Készenléti Rendőrség is tovább működik a rendszerben, de a mindennapi irányítási láncolat jelentősen átalakul a minisztérium felügyelete alatt. Az állomány tagjai feszülten várják a további szervezeti racionalizálás lépéseit a központból.