Az Index hírportált főszerkesztőként csak néhány hónapig vezető Szombathy Pál távozása körülményeiről beszélt, de az interjúban elmondta azt is, miért küldték el Balogh Ákos Gergelyt.

Nagyinterjút adott a néhány hónapos Index-főszerkesztő

Szombathy Pál úgy vállalta el a vezérigazgatói-főszerkesztői megbízatást, hogy senki nem szól bele a munkájába. Feltételül szabta azt is, hogy azzal dolgozhasson, akivel szeretne, valamint marad az alapítványi szisztéma, ami szerinte biztosíték volt arra, hogy a tulajdonos nem szól bele a tartalomba. Az Indexet néhány hónapig vezető Szombathy Pál a 24.hu-nak adott nagyinterjúban arról beszélt, hogy végül a pesszimistáknak lett igazuk, de júliusban ezt még nem lehetett tudni.

Szombathy Pal Index Digi Sport Bodolai Laszlo
Szombathy Pál, Az Index Egykori Főszerkesztője / Fotó: Mohos Márton / 24.Hu

Az Index szinte teljes szerkesztősége július 24-én állt fel, miután az igazgatóság elnöke, Bodolai László pár nappal korábban kirúgta a korábbi főszerkesztőt, Dull Szabolcsot. Ezután felálltak a vezetők is, az Indexet szeptemberben egy teljesen új szerzői és szerkesztői gárda vette át, Szombathy Pál és Sztankóczy András vezetésével. Novemberben ugyanakkor kiderült, hogy az új vezetőség is távozik, élén Szombathyval, de Bodolai László médiajogászként marad a cégcsoportnál.

Igyekezett észérvekkel hatni a régi indexesekre

Szombathy elmondása szerint egy korábbi indexes vezető barátja látta el azzal a tanáccsal, hogy „Pali, ne úgy fogd fel az Indexet (sic!) , mint egy szerkesztőséget, mert ez nem egy munkahely, hanem egy romantikus mítosz, ami előbb-utóbb felrobban”.

Kapcsolódó cikk

Szombathy úgy fogalmazott, hogy ennek ellenére igyekezett észérvekkel hatni a régi indexesekre, „de ők érzetekről szónokoltak, fojtogató levegőről, arról a benyomásukról, hogy régóta a torkukon a kés”.

Kértem, hogy amíg nincs konkrétum, amíg nem materializálódik az a kés, addig csináljunk egy jó Indexet. Mindhiába, nem sikerült meggyőznöm őket. Amiben talán közrejátszott, hogy mint utóbb kiderült, már Dull kirúgása előtt létrehozták azt a céget, amely a telex.hu tulajdonosa lett. Vagyis a szerkesztőségnek volt közös B terve, és ennek érdekében mondtak fel vezényszóra

– állapította meg.

Nem úgy volt az, Pali!

Közleményt juttatott el a 24.hu-nak Kárpáti Márton, a Telexet kiadó Van Másik Kft. ügyvezetője, az Index korábbi főszerkesztő-helyettese. 

„Sok értelme nem lenne mondatról mondatra végigelemezni a gondolatmeneteit, de egy dolgot muszáj helyretenni” – kezdte a közleményt Kárpáti.

Kapcsolódó cikk

Mint hozzátette, „ehhez képest az az igazság, hogy a szerkesztőségnek nem volt B terve, a telex.hu cím bőven a felmondásunk után került hozzánk, a Telexet kiadó cég is később alakult, és a szerkesztőség felmondott tagjainak senki nem mondta, sugallta, jelezte, tanácsolta, javasolta, hogy mondjanak fel.

Kárpáti Márton szerint ennek az ellenkezőjét állítani színtiszta hazugság. 

A szerkesztőség azért mondott fel – folytatta válaszát a közleményben – és vállalta a teljes bizonytalanságot, mert át lett verve, mert a több héten át tartó ígérgetéssel és az Index alapelveivel ellentétben Bodolai László kirúgta Dull Szabolcs főszerkesztőt. 

„A felmondások előtti napon Szombathy Pál, Bodolai László és Sztankóczy András is azt mondta: ha nem fogadjuk el Szabolcs kirúgását, akkor ők felállnak, mert „az Index ti vagytok”. Hogy utána mi történt, azt ma már mindenki tudja. Nem a pesszimistáknak lett igazuk, hanem nekünk” – reagált a Telex kiadójának ügyvezetője.

Csillapíthatatlanul él benne a közszolgálati értékrend vágya

Szombathy a 24.hu-nak adott interjújában egyébként kitért arra is, hogy vállalta-e volna a főszerkesztői pozíciót, ha tudja, novemberben hogy végződik a történet. Mint mondta, nem tudja, viszont Sztankóczy Andrással abban reménykedtek, hogy egy-két évig alighanem csinálhatják az Indexet, és függetlenül működhet a portál.

Arra a kérdésre, hogy az Indexszel is az volt-e a terve, mint a Magyar Hírlappal, vagyis hogy liberálisból középre pozicionálják, azt felelte, hogy csillapíthatatlanul él benne a közszolgálati értékrend vágya.

Balogh Ákos Gergely elbocsátását azzal indokolta, hogy sem intenzitásban, sem szervezettségben, tehát minőségben nem úgy dolgozott, ami egy főszerkesztő-helyettestől elvárható.

Ráadásul ebben a magas pozícióban sem tudta levetkőzni az aktivista attitűdöt, nem értette meg, hogy az Indexnél széles olvasóréteget kell egyben tartani

– magyarázta, ugyanakkor hozzátette, hogy az is szúrta a szemét, hogy Balogh „behúzta a tartalomba a maga kapcsolatrendszerét”.

Balogh Ákos Gergelyt ugyanakkor nemrég visszavette az Index, amit Szombathy annyiban kommentált, hogy „kinyíltak az állatkerti rácsok, és az új helyzet új szereplőket kíván”. 

Saját távozásukról elmondta, hogy november 23-án Sztankóczy Andrással egyeztetésre mentek a tulajdonosokhoz. Ekkor már Vaszily Miklós irodájában várta az utódja, Starcz Ákos is, és közölték, hogy már mindent lepapíroztak.

Majd kisvártatva megjelent két verőember az iroda előtt, meg a biztonság kedvéért másik kettő az udvaron, pedig akkor még nem is tudtuk, mire jó az ereszcsatorna. Vaszily meg ordítva közölte, hogy innen addig el nem mehetünk, míg mindent alá nem írtunk

– mondta Szombathy Pál, aki hozzátette, egyszerre volt szörnyű, abszurd és komikus a jelenet, mintha Alsó-Üzbegisztánban lettek volna. A papírokat pedig aláírta, miután beszélt az ügyvédjével.

Csúsztatás a verőemberek beemelése

A Media1 érdeklődésére Starcz Ákos elmondta – aki Szombathy fenti állítása szerint szintén az irodában volt –, hogy nem tartja elegánsnak Szombathy Pál nyilatkozatát, annál is inkább, mivel szerinte nem egészen úgy történtek a dolgok, mint ahogyan a Szombathyval megjelent interjúból kitűnhet az olvasónak.

Starcz Akos
Starcz Ákos, Az Index Vezérigazgatója / Fotó: Márkamonitor

Starcz azt mondta, a találkozóra Vaszily Miklós a TV2 Média Csoportnál található irodájában került sor. Az Index új vezérigazgatójának elmondása szerint minden kereskedelmi televíziónál dolgoznak biztonsági őrök, de megjelenésük nem a Szombathy Pállal folytatott beszélgetés miatt történt, egyszerűen egy védett épületről van szó, Szombathy ezért láthatott őröket Vaszily irodája körül.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

gonczi-gabor-tenyek-kepernyo-pihenes-2026

Ez már véglegesnek tűnik? Két hónapja nincs képernyőn Gönczi Gábor, a TV2 Tények arca, elmondta, kik a legboldogabbak emiatt

Gönczi Gábor, a Tények és a képernyő kapcsolata egy időre biztosan megszakadt, miután a népszerű műsorvezető 2 hónappal ezelőtt bejelentette a visszavonulását. A televíziós személyiség jelenleg a TV2 kulisszái mögött dolgozik a különböző háttérműsorokon, miközben a felszabadult idejét teljes egészében a családjának és a pihenésnek szenteli a mindennapokban.

sebestyen-balazs-mediaworks-leepites-orom-2026

Brutális üzenetet küldött Sebestyén Balázs a Mediaworks kirúgott munkatársainak: nyíltan örül a bukásnak!

Sebestyén Balázs a reggeli rádióműsorában nyíltan reagált a Mediaworks cégcsoportot érintő drasztikus leépítésekre és a kormánypárti kiadványok tömeges bezárására. A műsorvezető bár emberileg sajnálja az utcára kerülő dolgozókat, a Ripost és a Metropol megszűnését a hazai médiapiac szükséges és örömteli tisztulási folyamataként értékelte a hallgatók előtt.

nagy-ervin-parlamenti felszolalasa tiltolista-kozmedia-2026

„Azért lettem politikus, hogy ezt felolvashassam!” – Nagy Ervin leplezte le a közmédia feketelistáját

Nagy Ervin egy sokkoló és kíméletlen parlamenti felszólalással indította el a politikai karrierjét, amelyben lerántotta a leplet a közmédia elmúlt évekbeli titkos tiltólistáiról. Az egykori színészből lett képviselő az első perctől kezdve a lényegre tért, és tételesen felsorolta azoknak a kiemelkedő alkotóknak a nevét, akiket a bukott rendszer kizárólag aljas politikai okokból radírozott ki a nemzeti kulturális térből.

mediaworks-leepitesek origo-kirugasok-tisza-part-szavazok-2026

„Tudtam, hogy ciki az Origo, közben a Tiszára szavaztam, utáltam is a Fidesz” – Kitálaltak a Mediaworks leépítés miatt kirúgott dolgozói

A Mediaworks Üllői úti székháza kedden egy hatalmas, zsibongó siralomházzá változott, miután a kiadó vezetése elkezdte azonnali hatállyal utcára tenni a fideszes médiabirodalom munkatársait. A kirúgott és az épület előtt dobozoló dolgozók között megdöbbentő vallomások hangzottak el a 2026-os választási bukás utáni belső hangulatról, a szerkesztőségi megalkuvásokról és arról, hogy valójában hányan is szavaztak közülük titokban a Tisza Pártra a benti elvárásokkal szemben.

mediaworks-pestisracok-megszunik huth-gergely-tomeges-leepites-2026

Itt a vége: „Szomjazzuk a baloldali szolidaritást” – A Pesti Srácok összes dolgozóját kirúgták, megszűnt a Ripost

A Mediaworks és a PestiSrácok útjai hamarosan végleg elválnak, miután a kiadócsoport egy drasztikus, csoportos létszámleépítés keretében a hírportál összes munkavállalóját az utcára teszi. A fideszes médiabirodalom drámai összeomlása szinte futótűzként terjed a piacon: a Ripost.hu, a Metropol.hu és a Bors nyomtatott verziójának azonnali megszüntetése után most a Világgazdaság szerkesztőségében is tömeges, sokkoló kirúgások kezdődtek meg a keddi nap folyamán.

magyar-peter-mediaworks-reakcio-propaganda-osszeomlas-2026

„Egy hazug világ szilánkokra tört!” – Magyar Péter kíméletlenül beleszállt az összeomló Mediaworksbe, ahol brutális leépítések zajlanak

Magyar Péter azonnal reagált a Mediaworks hétfő délelőtti sokkoló bejelentésére a hatalmas létszámleépítésekről. A miniszterelnök egy kíméletlen Facebook-posztban üzent az összeomló kormánypárti sajtónak, miközben a Tisza Párt már a hazai közmédia teljes és mélyreható átalakítását készíti elő a színfalak mögött.

mediaworks-leepites-fidesz-media-osszeomlas-2026

„Összeomlott Orbán Viktor hazugsággyára, a Mediaworks” – az emberek 90 százalékát elküldik, a Bors és a Ripost már keddtől megszűnhet

A Mediaworks és a küszöbön álló leépítés híre futótűzként terjedt el a hazai médiapiacon hétfő reggel. A hatalmas kormánypárti médiaholding egy hivatalos közleményben jelentette be, hogy átfogó szervezeti és portfólióátalakítást hajt végre, amely hamarosan komoly létszámot érintő változásokkal is jár. Bár a vezetés a hivatalos indoklásban pusztán a globális technológiai kihívásokat okolja, a háttérben valójában a fideszes sajtó 2026-os választások utáni, drámai összeomlása áll.

muosz-podiumbeszelgetes-kozmedia-jovoje-grosz-judit-2026

Módszeresen szétlopták az MTV archívumát? Döbbenetes állítások hangoztak el a közmédia sötét múltjáról – Vita a közmédia jövőjéről

A MÚOSZ székházában rendezett pódiumbeszélgetésen fektették le a szakértők a teljesen megújuló, 21. századi állami tájékoztatás alapjait a 16 elvesztegetett év után. A vitát a háttérből figyelő, frissen kinevezett miniszteri biztos jelenléte pedig egyértelműen jelzi, hogy a radikális reformok tervezése már megkezdődött a kulisszák mögött.

tv2-tenyek-helyreigazitas-magyar-peter-edesapja-varga-attila-2026

Lebukás élő adásban: bevallotta be a TV2 híradója, hogy hazudtak Magyar Péter édesapjáról

Hivatalos bírósági helyreigazítást volt kénytelen közölni szerda esti főműsoridős adásában a TV2 hírműsora, miután jogerősen is kiderült, hogy valótlan állításokat terjesztettek a jelenlegi miniszterelnök közeli hozzátartozóiról. A Tények adásában elhangzott beismerés pontot tett egy hónapok óta húzódó jogi vita végére, amely még a legélesebb választási kampányidőszakban vette kezdetét. A legkínosabb pillanatot azonban nem maga a jogi procedúra végeredménye, hanem a bocsánatkérést felolvasó bemondó személye szolgáltatta a képernyőn.

sebestyen-balazs-gyorfi-pal-mentoszolgalat-szovivo-rtl-tv2-2026

„Remélem, az RTL-en nem kap műsort” – Élő adásban szúrt oda a mentőszolgálat exszóvivőjének a rádiós sztár

Országos visszhangot váltott ki az Országos Mentőszolgálat ikonikus szóvivőjének hirtelen távozása, amelyről immár a legnépszerűbb reggeli rádióműsorban is részletes vitát nyitottak a műsorvezetők. A több évtizede hivatalban lévő kommunikációs igazgató leköszönése nemcsak az egészségügyi szakmát, hanem a hazai médiaipart is alaposan felrázta, hiszen egy országosan ismert arc vált hirtelen szabaddá a piacon. A népszerű reggeli show házigazdája azonban egy olyan szokatlanul nyers megjegyzéssel kommentálta a hírt, amely azonnal feszültséget szült a kereskedelmi televíziózás háttérvilágában.

vona-gabor-rtl-arulok-reality-szereples-2026

Kétségbeesett lépés a politikai süllyesztő ellen: Az RTL sikerműsorában tűnhet fel a bukott miniszterelnök-jelölt, Vona Gábor

Teljesen váratlan fordulatot vehet az egykori Jobbik-elnök és miniszterelnök-jelölt karrierje, miután a legfrissebb sajtóértesülések szerint egy népszerű kereskedelmi televíziós valóságshow-ban térhet vissza az országos nyilvánosság elé. Az esetleges szereplés éles ellentétben áll a politikus korábbi, a kereskedelmi médiát élesen elítélő nyilatkozataival.

tarr-zoltan-grosz-judit-kozmedia-miniszteri-biztos-kinevezes-2026

„Felszámolják az orbáni hazugságipart” – Tarr Zoltán bejelentette, hogy ki fogja vezetni a közmédiát, teljes átalakítás lesz

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter hivatalosan is bejelentette, hogy külön miniszteri biztost nevezett ki a közmédia teljes átalakítására és a korábbi rendszer felszámolására. Tarr Zoltán döntése értelmében a feladattal a széleskörű vállalati és médiapiaci tapasztalatokkal rendelkező Grósz Juditot bízták meg a kulcsfontosságú átmeneti időszakban.

papp-daniel-mtva-vezerigazgato-felmondas-2026

Papp Dániel meghajolt Magyar Péter előtt: Lemondott az MTVA vezérigazgatója, megkezdődött a közmédia felszámolása

Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója hivatalosan is benyújtotta munkaviszonya megszüntetésére vonatkozó kérelmét, amelyet Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél kezdeményezett. A közmédia első embere a felmondási ideje alatt még ellátja a pozíciójából adódó feladatait, azonban távozásával új fejezet kezdődik a közszolgálati médiumok életében.

muranyi-andras-index-kinevezes-botrany-reszletek

„Hiteltelen és aljadék” – Hatalmas botrány robbant ki az Index váratlanul kinevezett új vezetője, Murányi András körül

Több évnyi politikai kommunikációs kitérő után visszatér az újságíráshoz a bezárt Népszabadság utolsó főszerkesztője, aki a jövőben felelős szerkesztőként folytatja karrierjét egy nagy hazai hírportálnál. A kinevezés azonnal komoly hullámokat vert a nyilvánosságban, miután előkerült egy 2020-as bejegyzés, amelyben az újságíró még rendkívül kemény szavakkal illette a mostani munkaadóit.

deak-daniel-megafon-tavozas-facebook-oldala-

Kiszivárgott az igazság a leépítésekről: Deák Dániel távozott a Megafontól és a XXI. Század Intézettől, most már „kormányfüggetlenként” folytatja

Jelentős fordulat állt be a hazai politikai influenszervilágban, miután a jelek szerint a leginkább ismert arcnak számító elemző teljesen megszakította a kapcsolatot a Megafonnal és a Schmidt Mária vezette intézménnyel. A korábbi kormánypárti véleményvezér a profilját átalakítva immár kormányfüggetlen politológusként hivatkozik magára.

tarr-zoltan-kozmedia-atalakitas-michael-mcgrath-eu-biztos

„Vége a lehallgatásoknak és a hazugságoknak…” – Az EU is rábólintott Tarr Zoltánék hatalmas közmédia-tervére, két lépésben reformálják meg

Átfogó, strukturális reformokat indít el a Tisza-kormány a hazai közmédiarendszer átszervezésére. Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a legfrissebb hivatalos bejegyzésében bejelentette, hogy a kabinet két jól elkülöníthető lépésben fogja végrehajtani a közmédia teljes átalakítását. A folyamat részeként egy széles körű társadalmi egyeztetés is kezdetét veszi.

mtva-kiszivárgott-levelezés-nemeth-zsolt-szerkesztési-utasitas

„Aki nem bírja, menjen szabadságra…” – Sokkoló belső levelezés szivárgott ki az MTVA-ból, Németh Zsolt lebukott, Magyar Péter és a Tisza lépett

Súlyos szakmai és politikai botrány robbant ki a közmédia körül, miután az RTL Híradó birtokába kerültek az MTVA Hírigazgatóságának belső, kiszivárgott e-mailjei. A dokumentumok részletesen feltárják, hogyan adtak felülről pontos szerkesztési utasításokat a munkatársaknak a Tisza Párt lejáratását célzó anyagok elkészítéséhez a választási kampány finisében.

kalomista gabor filmezes visszavonulas

„Bár senkit nem üldöznek hivatalosan, én mégis tapasztaltam erre utaló jeleket” – Kálomista Gábor most visszavonul a filmezéstől, és amit a rendszerről mondott, meglepő

Kálomista Gábor, az Elk*rtuk producere bejelentette: visszavonul az aktív filmezéstől, és átadja a Megafilm vezetését feleségének. A KözTér podcastban azt is elmondta: bár hivatalosan senkit nem üldöznek politikai alapon, ő mégis tapasztalt erre utaló jeleket – különösen a színházi szférában.