Csütörtökön, a Fővárosi Törvényszéken folytatódott az a büntetőper, amelynek négy vádlottját kábítószer-kereskedelemmel vádolják. A tárgyalási nap elején kiderült, hogy az eredeti terv szerint kora délutánra tanúként idézték volna az X-Faktor 2014-es győztesét és későbbi mentorát, Tóth Andit, ám végül a másodrendű vádlott betegség miatti távolléte következtében jelenlététől eltekintett a bíróság. A vádlottak vallomásait viszont felolvasták, a dílerként rendőrkézre került csapat tagjai döbbenetes dolgokat állítottak az énekesnőről. Ezekről persze így nem tudni, mennyi igazságtartalmuk van, hisz Tóth Andi a távollétében így nem tudott reagálni.
Az énekesnő neve, bár végül jelenlététől eltekintett a bíróság, távollétében is többször szóba került a délelőtt folyamán. Az elsőrendű vádlott, a szír D. Hassan ugyanis a nyomozás során azt mondta, többször is adott el kokaint neki. A korábbi vallomásában, amit dr. Czudarné dr. Kisnémet Erika bírónő olvasott fel, elhangzott: az első alkalommal személyesen találkoztak, ekkor 4 gramm kokaint adott neki, amiért 120 ezer forintot fizetett az X-Faktor korábbi győztese. A vallomás szerint a második alkalommal közbejött valami az énekesnőnek és egy férfit küldött maga helyett, akinek az elsőrendű vádlott 5 gramm kokaint adott 150 ezerért. A harmadik alkalommal már nem volt üzlet, ugyanis amikor az énekesnő kereste a férfit, ő úgy reagált, hogy nincs nála kábítószer, de megadta neki egy ismerőse telefonszámát.
A férfi azt is megerősítette a bíróságon, hogy akkoriban más szerről is érdeklődött nála az énekesnő, de azzal nem akart foglalkozni, mert az egészségre veszélyesnek tartotta.
Kapcsolódó cikk
Tóth Andi az alkoholizmusáról vallott: „Minden napot az utolsónak éltem meg”
A Sztárban Sztár után csúszott bele a függőségbe.
A harmadrendű vádlott, K. Sándor írásbeli vallomását szintén felolvasta a bírónő. Ebből kiderült, hogy a férfi a 2014-es X-Faktor óta ismeri Tóth Andit, és jó barátságban vannak. A vallomás szerint a televíziós és a művészvilágban is ismert férfi és az énekesnő “tudta egymásról, hogy alkalmi kábítószer-fogyasztó”, de “ez a művészvilágban gyakori dolog”. A férfi szerint Tóth Andi több alkalommal kérte meg arra, hogy szerezzen neki kábítószert.
– 2022. március 11-én valóban adtam neki egy telefonszámot, hogy ha akar, ott vehet kokaint, de ezt követően semmilyen más módon nem vettem részt ebben a dologban – vallotta a férfi.
Kapcsolódó cikk
Tóth Andi 26 évesen őszülni és ráncosodni kezdett: „Megsínylette a bőröm és a hajam az elmúlt tíz évet”
Most már sokkal tudatosabb az arc- és bőrápolás terén, jobban odafigyel arra, milyen termékeket használ.
Dr. Czudarné dr. Kisnémet Erika bírónő ezek után az ügy eddigi iratait ismertette, és kiderült, hogy nem csak Tóth Andit hallgatják majd ki tanúként, hanem egy másik ismert énekest, ByeAlexet is várnak a következő tárgyalási napra, méghozzá az egyik vádlott védőjének indítványára.
A másodrendű vádlott távolléte okán végül elnapolták a tárgyalást, amelyet tavasszal folytatnak.
A történtek után keresték Tóth Andit a menedzserén keresztül, mikor elérték, annyit mondott, a történtekhez nem tud hozzátenni semmit.
Kapcsolódó cikk
Tóth Andiért aggódnak a rajongók: rá sem lehet ismerni a képen, annyira megváltozott
Nagyon sok dicséret is érkezik neki.



