A Nemzeti Arcképtár pályázatán 31 ezer beküldött fotóból válogatták ki a koronavírus-járvány okozta karantén ideje alatt készült 100 legjellemzőbb sírós-nevetős pillanatot.

Kattintások a karanténban

Mi jut eszünkbe, ha visszatekintünk 2020 tavaszára? A karantén alatt rengeteg sorozatot néztünk és olvastunk, a szülők küzdöttek az otthoni munkával és a digitális oktatással, megtanultunk maszkot varrni és kovászos kenyeret sütni.

Digitalis Oktatas Nagy Britannia Koronavirus
Szuper A Digitális Oktatás / Fotó: Ania Wilk-Lawton

A londoni Nemzeti Arcképtárban (National Portrait Gallery) szeptember 14-én nyílt meg az a fotókiállítás, amely azt mutatja be, a brit lakosság hogyan élte meg a kijárási tilalom időszakát. Láthatunk olyan szürreális képeket is, amelyen műanyag fólián keresztül ölelik meg a nagyszülők az unokáikat, a rokonok online vesznek részt a temetésen, és Zoomon keresztül megtartott 100. és 90. születésnapi ünnepségeket.

Drónfotók mutatják, hogy élik meg a karantént a litvánok

A koronavírus-járvány miatt elrendelt karantén és a társasági távolságtartás sok más szakmához hasonlóan a fényképészek munkáját is ellehetetleníti: ha nem lehet emberekkel találkozni, az azt jelenti, hogy elmaradnak a fotózások. Cristian Monaco (32 éves orvos): Mi eddig nagy társasági életet éltünk a barátainkkal. Most komolyan át kellett szervezni az életünket, a munkánk miatt is.

A több mint 31 ezer beérkezett fotóból a zsűri száz képet választott ki, amelyek kellő módon reprezentálják, hogyan élték meg a britek a koronavírus-járvány első hullámát. A fotópályázat ötletgazdája Katalin cambridge-i hercegné, a múzeum egyik támogatója volt, aki részt vett a fényképek kiválasztásában is. A száz képet az Arcképtár internetes oldalán lehet megtekinteni, írja a The Guardian.

Hajvágás kutyanyírógéppel

Nicholas Cullinan, az intézmény igazgatója elmondta, hogy azt kívánták bemutatni, milyen különböző módon vészelte át a járványt a lakosság, mennyi szomorú és mennyi szívmelengető pillanatot éltek át az emberek. Hangsúlyozta, hogy a pályázók az ország minden szegletéből jelentkeztek, különféle státuszú és korú emberek küldtek be fotókat 4-től 75 éves korig.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Hold Still 2020 digital exhibition is now live. Visit www.npg.org.uk/holdstill to explore the final 100 portraits. #HoldStill2020 #NationalPortraitGallery #Portraiture @taylorwessing

National Portrait Gallery (@nationalportraitgallery) által megosztott bejegyzés,

Cullinan számára a legmegrázóbb képek az interneten keresztül közvetített temetésekről készültek. Bekerült a válogatásba egy szürke zakós férfiről készült fotó, aki éppen a nagymamája temetését nézi az otthonában.

[perfectpullquote align=”left” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Mindannyian olvastunk arról, hogy sokan csak a Zoomon keresztül tudtak részt venni szeretteik végső búcsúján. Borzasztóan meghatóak ezek a képek és a hozzá tartozó emberi történetek[/perfectpullquote]

– mondta Cullinan. Mint hozzátette, „teljesen át kellett értékelnünk a mindennapi teendőinket és az emberi kapcsolatainkat a családunkkal, kollégáinkkal, barátainkkal. Ezek a képek pedig éppen ezt adják vissza.”

Az elszigeteltség okozta szomorúságon és szorongáson túl vidám, az összetartást kifejező és vicces képek is készültek. Lefényképezték például a stockporti Pókembereket, azaz két barátot, akik a szuperhős jelmezében végezték az utcán a napi edzésüket az gyerekek és a felnőttek legnagyobb örömére. Ezen felül még adományokat is gyűjtöttek.

Az olasz nővér megmutatta, milyen káros hatásai vannak a koronavírusnak

Az orvosok és a nővérek is kimerültek Alessia Bonari a koronavírus elleni harc frontvonalán küzd nap, mint nap. Instagram-posztban osztotta meg a munkájával kapcsolatos megpróbáltatásait, írja a . 923.4k Likes, 34.9k Comments – Alessia Bonari (@alessiabonari_) on Instagram: “Sono i un’infermiera e in questo momento mi trovo ad affrontare questa emergenza sanitaria.

A négyéves Coni képe a sírósan nevető kategória egyik legjobbja. Azt örökítette meg, ahogyan anyukája levágja édesapja haját – a kutya szőrnyírójával.

Hajvagas Karanten Foto
Rövidítés / Fotó: Kate Ainger És Coni

„Túlságosan feszültek voltunk ahhoz, hogy észrevegyük, mit is csinál a gyerek éppen, szóval az arcunkról leolvasható érzelmek teljesen valódiak” – mondta Kate Ainger, az alkalmi, botcsinálta fodrász.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

Qatar-WC

Hogyan fogadjunk a 2022-es labdarúgó-világbajnokságra

Már majdnem itt az ideje a világ legrangosabb tornájának – a 2022-es labdarúgó-világbajnokságnak. Az idei év sok újítással jár. Az egyik az, hogy ez az első alkalom, hogy egy közel-keleti ország ad otthont a világbajnokságnak.

alvás pihentető alvás tippek alváshoz egészséges alvás egészséges életmód

Ezeket edd, és ezeket kerüld, ha nem tudsz aludni

Jó alvás nélkül nincsenek jó nappalaink, de még rosszabb, hogy nem lehetünk teljesen egészségesek sem. Sokan szenvednek kialvatlanságban anélkül, hogy foglalkoznának vele, pedig komoly következményei lehetnek, ha hosszútávon nem tudunk megfelelően pihenni.

betegség hírességek hírességek betegségei maria cross halle berry lil wayne tom hanks toni braxton catherine zeta-jones 4

Hírességek, akik krónikus betegséggel élnek

A betegség nem válogat. A következő sztárok mind megvívták a maguk harcát különböző egészségi problémákkal és saját példájukon keresztül bebizonyították, hogy krónikus betegségekkel is lehet együtt élni, mégpedig boldog életet.

liszt gluténmentes liszt liszt fajták liszt típusok zabliszt rizsliszt csicseriborsó liszt kókuszliszt

Ezek a gluténmentes lisztek, ha alternatívákat keresel

A legtöbben fehér lisztet vagy teljes kiőrlésű lisztet használnak a főzéshez, sütéshez. Ezek glutént tartalmaznak, amire néhányan allergiásak, de mindannyiunk emésztőrendszere nehezen birkózik meg vele, emellett pedig egyéb negatív mellékhatásai is vannak.