Hiába a számos feljelentés, az interneten alakult károsult csoportok, a megjelent cikkek, továbbra is szedi áldozatait egy bűnbanda. A tagjai kriptobefektetésnek álcáznak egy rafináltan kitalált csalást. Most egy olyan székesfehérvári család jelentkezett, akiket 120 millió forinttal károsított meg a Webinar Universe.
Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) tájékoztatása szerint kilenc büntetőeljárás folyik a Webinar Universe honlapot üzemeltető cég ellen, de a látszólag oktatással, ám valójában kriptobefektetésnek álcázott csalással foglalkozó társaság továbbra is gond nélkül szedi az áldozatait. A bűnbanda, amely a honlapot üzemelteti, gátlástalan módszerekkel veszi rá az embereket a fizetésre, és milliókat csal ki az áldozataiból. Mivel a Webinar Univers honlapot hét európai nyelven lehet olvasni, és több külföldi változata is van, feltehetően nemzetközileg szervezett csalásról van szó. Az elkövetők hivatalosan webináriumokat, azaz online képzést kínálnak, amit állítólagos kriptobefektetéssel kombinálnak. Aki befizet egy tanfolyamra, az „ajándékba” kriptovalutát kap. Ezzel a mesével etetik az áldozataikat.
A honlapról azonban egyértelműen kiderül, hogy csak olyanok jelentenek célpontot számukra, akik egyáltalán nincsenek tisztában a kriptobefektetéssel. A weboldalon ugyanis még „kriptokotrót” is árulnak azoknak, akik elhiszik, hogy a virtuális pénzt tényleg „bányászni” kell. Bár a Webinár Universe-ről a Blikken is több leleplező cikk jelent meg, a bűnszervezet azóta is háborítatlanul folytatja a tevékenységét. Most kiderült: egy 64 éves székesfehérvári asszonytól 120 millió forintot csaltak ki az elmúlt négy évben.

Kapcsolódó cikk

– Anyu a neten akadt rá a Webinar Universe-re re négy éve – mesélte a nő felnőtt fia, Tomi. – Először kisebb, majd nagyobb összegeket küldött nekik. Két évig úgy érezte, megvan a pénze, mivel küldték az általuk kreált képernyőket az állítólagos befektetéséről. Aztán majdnem két évvel ezelőtt, amikor megpróbálta a pénzét kivenni, mindenféle ürüggyel halogatták a kifizetést. Ha tesz még be, akkor lehet kivenni, biztosítást kell kötni a kriptovalutájára, lejárt a tagságija, illetve a 179 napra is sokszor hivatkoztak – mondta a férfi. Ennek az a lényege, hogy 179 nap áll rendelkezésre a befektetett pénz igénylésére, és azt követően már nem elérhető. Csakhogy az ügyintézés úgy folyik, hogy akármennyire is igyekszik valaki, túllépi ezt a határidőt, mivel például Angliába kell postázni dokumentumokat, amelyekre csak hetek múlva érkezik válasz.
Tomi édesanyja összesen 120 millió forintot fizetett ki a Webinar Universe mögött álló bűnözőknek. Elúszott az összes megtakarított pénze, a teljes öröksége – két nyaraló és az anyukája háza –, illetve annak a Balaton-parti büfének az ára, amit korábban évtizedekig üzemeltetett a család. Bár Tomi édesanyja januárban betölti a 65-öt, és már a visszavonulást tervezte, valószínűleg tovább kell dolgoznia. Tartalékja egy fillér sem maradt, a nyugdíja pedig nem lesz elegendő a megélhetéshez. – Jelenleg a 100 ezer forint körüli előnyugdíjat kapja, de szerintem a nyugdíja sem lesz ennél sokkal magasabb – árulta el a fia. – Hiába mondtuk a húgommal, hogy nem hiszünk benne, és vegye ki a pénzét, amikor próbált minket is rábeszélni, hogy milyen jó befektetés. A húgom a napokban talált egy nyolcvanvalahány éves nőt egy Facebook-csoportban, akitől 2 millió forintot csalt ki ugyanez a társaság. Beadtuk a rendőrségi feljelentést másfél éve, de igazából szerintünk nem történik semmi. A rendőrség már többször is le akarta zárni az ügyet, de az ügyészség mindig visszaadja, hogy folytassák a nyomozást – tette hozzá Tomi.
Míg a család a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon tett feljelentést, az említett hölgy először Tatabányán akart. Ott azonban azt mondták neki, ami történt, nem csalás, vagyis nincs bűncselekmény. Ez után fordult az idős nő a fővárosi nyomozóhatósághoz. – Anyut több mint tíz ember hívogatta az elmúlt négy évben 06 1-es számokról, amiket a legritkább esetben lehet visszahívni, tehát ez egy call center lehet – vélekedett Tomi. Ha az egyik nem tudja meggyőzni, próbálkozik a másik – tette hozzá.
Szerinte az édesanyja úgy vágott bele a kriptobefektetésbe, hogy egyáltalán nem értett hozzá, sőt, most sem ért. Mégsem nevezné őt naivnak vagy butának, hiszen évtizedekig vendéglátással foglalkozott, közben rengeteg emberrel találkozott, nagyon sok tapasztalatot szerzett. – Volt egy büfénk a Balcsin, 20 millió forintért adtunk el, de januártól ennek az árát is beletette részletekben, így júliusig ez is elment. Azt mondja, ha nem hinne benne, hogy visszakapja a pénzét, megőrülne. A mai napig hisz benne, pedig nem egy buta ember, de állandóan, naponta hívogatták – mesélte Tomi.
A család egy ügyvédi irodán keresztül magánnyomozót is megbízott a csalók felderítésével. Az egykor hivatásos állományban dolgozó szakember augusztusban talált valakit Kelet-Magyarországon, aki szerinte alaposan gyanúsítható. – Beidézte a rendőrség, de nem ellenőrizték sem a laptopját, sem a telefonját. Csak kihallgatták, azután elengedték. Az ő hatáskörük lett volna a telefonhívások lekérdezése, de ez a mai napig nem történt meg – mesélte Tomi, de a hatóság másként tájékoztatott. A Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság azt írta, hogy az ügyben 2024. január 30-án érkezett feljelentés, ami alapján különösen nagy kárt okozó csalás bűntett gyanúja miatt indult eljárás. Az eljárás megszüntetésére két alkalommal került sor. Egyszer az eljáró Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága határozott a nyomozás folytatásáról, egy esetben pedig az ügyészség rendelte azt el. A laptop és telefon lefoglalása és azok tartalmának elemzése megtörtént. Az eljárás jelenleg is folyik, ezért a nyomozás érdekeire tekintettel további információt nem osztott meg a nyomozó hatóság.
Tomi édesanyja, Ilona a Facebookon látta meg a Webinar Universe hirdetését 2022 végén, amire válaszolt. Semmit sem tudott a kriptovalutákról, de megtetszett neki, amit ígértek, és telefonon többször biztatták, hogy legyen nyugodt, mert mindent elmondanak, amit tudnia kell. Kezdetben kisebb összegekért, 55, 90 ezer forintért vásárolt online oktatást, amiről ő maga úgy tudta, valójában kriptovalutát vesz. A nagyjából összesen 120 millió forintot sok részletben fizette ki. A legnagyobb tétel 8 millió volt. A pénzt külföldi bankszámlákra kellett utalnia, vagy utánvéttel, a postán fizetett készpénzben, illetve bankkártyával a csomagokért. Ezekben plasztik kártyákat, illetve három táblagépet is kapott. Elvileg utóbbiakon követheti a befektetése alakulását. A megtévesztőivel telefonon és e-mailben tartotta a kapcsolatot, amit a mai napig sem szakított meg. Igazából nem képes elengedni a reményt, hogy visszakapja tőlük a pénzét.
– Négy éve kapcsolatban vagyok ezekkel az emberekkel. Nagyjából ugyanazokkal a nevekkel és telefonszámokkal – mondja. – Létezik az, hogy ennyi idő alatt nem derült ki róluk, hogy csalók? Biztattak mindig, hogy meglesz a pénz. Most már azt gondolom, igen, ez csalás, és elhiszem. El kell hinnem – fogalmazott Ilona. Szerette volna gyarapítani a gyerekeinek szánt pénzt, és azzal hitegették sokáig, hogy a négyszeresét kapja majd vissza a befizetéseinek. Általában megbeszélt időpontban hívják, de ha ő telefonál bármelyik számra, tízből talán kétszer fordul elő, hogy felveszik. Jó pár számról hívták, talán tíz különböző személy. Gyémánt Júliaként, aki a Blikk egy korábbi, a Webinarról szóló cikkében szerepel, senki sem mutatkozott be, de egy másik név, Varga Zsuzsa mindkét történetben feltűnik. A nevek persze, csak nevek. A cég, amivel hivatalosan adásvételi szerződést kötöttek a károsultak, egy csendes-óceáni szigeten székel, Martinique és Grenada között.
– Mindig arra biztattak, hogy fizessek, hogy vegyek még, mert nagyon jó befektetés. Hívtak, hogy ilyen jó ajánlat, olyan jó ajánlat, venni kell, én meg belementem – mesélte Ilona. – Tavaly tavasszal akartam házat venni, és felhívtam őket, hogy szeretném kivenni pénzemet. Azóta nem sikerült hozzájutni. Mindig mással hitegettek. Legutóbb arról volt szó, hogy ha befizetek még 500 ezret, 3-5 napon belül megkapom. Sokat tépelődik azon, miért tette, amit tett. Úgy gondolja, talán túlságosan is befolyásolható. Egy idő után viszont már nem a kecsegtető befektetés miatt fizetett újra és újra, hanem mert mindenáron vissza akarta kapni a pénzét. Mindazok után, amit elkövettek ellene, tart attól, hogy a saját nevével adja elő a történteket. – Van két gyerekem, unokáim, félnék a megtorlástól – mondta.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

zsigmond-angi-nemeth-vini-elo-adas-balhe-2026

„Te büdös patkány” – Zsigmond Angit élő adásban alázta meg Németh Vini, kiszivárgott a feketelista

Zsigmond Angi, Németh Vini és KKevin állnak a hazai internetes közösség legújabb konfliktusának középpontjában, miután egy szombati élő közvetítés során nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illették a fiatal énekesnő zenei próbálkozásait. A Rapport Rodrigó csatornáján futó stream alatt a rapperek teljesen elveszítették a kontrollt, és egy nyilvános listával fenyegették meg a zeneipari szereplőket.

lakatos-brendon-szabadul-bortonbol-2026

„Vodkával ünnepelt!” – Lakatos Brendon szabadult a börtönből, elképesztő videón a köteg pénzzel integető botrányhős

Lakatos Brendon, a szabadulás és a börtön kapuja állt a szombat reggeli élő közvetítés középpontjában. A magyar közösségi média ismert alakja a fegyház elhagyását követően egy Mercedesbe szállt be, miközben vodkával és egy köteg pénzzel ünnepelte a visszatérését. A tartalomgyártót zenei aláfestés mellett várták az ismerősei az utcán.

majka-mandiner-pesti-sracok-megafon-koncert-2026

Brutális leszámolás élőben: „Ott rohadjatok meg, ahol vagytok!” – üzente Majka a Mandinernek, a Pesti Srácoknak és Megafonnak

Majka, a Mandiner és a Pesti Srácok áll a legújabb hazai botrány középpontjában, miután a népszerű rapper a pénteki Budapest Park-beli koncertjén élesen bírálta a kormánypárti médiát. A 24.hu beszámolója szerint a zenész a 23. fellépésén a 2026. április 12-i választások eredményeit is értékelte a közönségnek, miközben kíméletlen szavakkal búcsúzott el a jobboldali sajtótermékektől.

scherer-peter-titkos-bucsuztatas-spanyolorszag-2026

Titokban temették el az ország Pepéjét: ide vitték Scherer Péter földi maradványait Spanyolországból

Scherer Péter, a titkos búcsúztatás és a Spanyolországból hazahozott földi maradványok állnak a legfrissebb hírek középpontjában. A Jászai Mari-díjas színművészt, aki május 19-én, 64 éves korában hunyt el külföldön, a családja a legnagyobb titokban, a nyilvánosság teljes kizárásával búcsúztatta el, a megemlékezést pedig egy Balatonhoz közeli, személyes emlékeket őrző helyszínen tartották meg a rokonok.

pottyondy-edina-bede-zsolt-hazkutatas-feljelentes-2026

Brutális rendőrségi akció: Pottyondy Edina miatt csaptak le Bede Zsoltra!

Pottyondy Edina, Bede Zsolt és egy rendőrségi házkutatás áll a legújabb botrány középpontjában, miután a hatóságok szerda reggel kiszálltak a Vadhajtások oldal vezetőjének otthonába. A razziára személyes adattal való visszaélés gyanúja miatt került sor, amely egy kiskorú gyermek egészségügyi státuszának nyilvánosságra hozatalával áll összefüggésben.

molnar-gusztav-borton-itelet-reakcio-csecsemo-buntetes-2026

Megszólalt Molnár Gusztáv az bírósági ítélet után: „Egy 10 hetes csecsemőt büntetnek a börtönre ítélésemmel!”

Molnár Gusztáv színész egy hosszú és személyes hangvételű közösségi médiás bejegyzésben reagált arra a keddi bírósági döntésre, amelyben 1 év, 2 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a fiával szemben elkövetett fizikai bántalmazás miatt. A posztjában a jogrendszer elavultságát és a rehabilitáció társadalmi megítélését boncolgatta, kiemelve, hogy a határozat a múlt árnyékában valójában a jelenlegi, józan életét és az új családját is közvetlenül bünteti.

molnar-gusztav-borton kiskoru-veszelyeztetese-itelet-2026

Börtönbüntetésre ítélték Molnár Gusztávot: „Szégyellem, amit tettem”

Molnár Gusztáv színészt 1 év, 2 évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Gödöllői Járásbíróság kiskorú veszélyeztetése miatt, miután a vád szerint mintegy 5 évvel ezelőtt részegen többször megütötte a saját fiát. A keddi tárgyaláson lezárult az eljárás első foka, ahol a megrázó tanúvallomások és az elmeszakértői vélemények is megerősítették a gyermek ellen elkövetett traumatikus, alkoholos befolyásoltság alatt végrehajtott tetteket.

/kajdi-csaba-magyar-peter-kormanyfo-videokamera-kritika-2026

Videózgatás a parlamentben: Kajdi Csaba élőben oktatta ki Magyar Pétert a helyes viselkedésről

Kajdi Csaba az RTL Reggeliben értékelte Magyar Péter miniszterelnök legújabb nyilvános szerepléseit, ahol kőkemény kritikát fogalmazott meg a kormányfő szokatlan stílusával kapcsolatban. Az ismert influenszer határozottan kijelentette, hogy a választási kampány lezárulta után a legfőbb közjogi méltóságnak már nem kellene folyamatosan egy videókamerával a kezében rohangálnia, hanem a pozíciójához sokkal jobban illeszkedő, méltóságteljesebb kommunikációt kellene folytatnia.

tisza-part-fidesz-kekvak-megszuntetese-millios-fizetesek-2026

„Havonta milliók jártak évi néhány perces ülésért!” – Azt hitték, életük végéig kaphatják a milliós illetményüket, de jött a tiszás kétharmad

A Tisza Párt kétharmados törvénykezési cunamiának legújabb célpontja a korábbi elit feudális osztogatórendszere lett. Közel 300 fideszes vagy Fideszhez közeli potentátnak és kádernek szünteti meg a zsíros, sokszor többmilliós fizetéssel járó pozícióját egyetlen határozott húzással az új kormányzat, ami alapjaiban forgatja fel a NER kényelmesen berendezkedett hátországát.

befolyás barométer 100 legbefolyásosabb magyar magyar péter meszaros lorinc orban viktor

„Nyoma sincs a dobogón!” – Orbán Viktor egyre lentebb süllyed, Magyar Péter vezeti a 100 legbefolyásosabb magyar listáját

Mészáros Lőrinc elképesztő zuhanását és a legújabb Befolyás-barométer drasztikus átrendeződését hozta el az idei év. A 25. alkalommal megjelenő „A 100 leggazdagabb” kiadvány adatai szerint az Orbán-rendszer történelmi bukása után az országos elit politikai és hatalmi hálója pillanatok alatt megsemmisült, helyét pedig átvette az új, Magyar Péter vezette politikai garnitúra.

majka-vagyona-2026-koncert-bevetel-fizetes-rtl-2026

„Ennyire érdekel titeket? Hát, tessék akkor” – Majka kíméletlenül őszintén beszélt a vagyona pontos összegéről

Majka neve általában az első helyen szerepel a legmagasabb bevétellel rendelkező magyar előadók listáján, a népszerű tévés személyiség azonban most tiszta vizet öntött a pohárba a valós keresetével kapcsolatban. A fellépései árát ugyan megkéri, de egy friss interjúban részletesen elmagyarázta, hogy szó sincs a sokak által elképzelt, azonnali milliós hazavitt összegekről egy-egy koncert után.

havas-henrik-csiszar-jeno-bakacs-tibor-diplomabotrany-2026

Havas Henrik: Orbán Viktort kellene megkérdezni, miért tették tönkre szegény Csiszár Jenőt

Kőkeményen üzent a miniszterelnöknek az egykori tévés a napokban kirobbant bérírási botrány kapcsán, amely alapjaiban rengette meg a hazai diplomácia és a média világát. Bár a szellemíró nevetséges, ezerötszáz forintos oldalankénti díjért dolgozott, a kiszivárgott titok olyan láncreakciót indított el, amelynek a legfelsőbb politikai körökben is súlyos következményei lehetnek.

pottyondy-edina-nemeth-balazs-micimacko-parlament-botrany-2026

„Füles egy Szerb Antal hozzá képest” – Pottyondi Edina szerint jelentősen túlértékeltük Németh Balázs intellektuális képességeit

Példátlanul éles, a személyes intelligenciát is célkeresztbe állító üzenetváltás alakult ki az online térben, miután egy fideszes parlamenti képviselő a legismertebb hazai influenszertől idézett a törvényhozás épületében. A látszólag egyszerű politikai adok-kapok azonban egy pillanat alatt irodalmi és intellektuális háborúvá eszkalálódott, amelynek végkifejletére senki sem számított.

molnar-aron-alfoldi-robert-zsoter-sandor-szinhazi-abuzus-2026

Hatalmas botrány a színházi világban: Molnár Áronék kőkeményen nekimentek Alföldi Róbertnek!

Újabb súlyos botrány rázta meg a hazai színházi világot, miután ismert színészek a korábbi ügyek mellett újabb neves rendezőket vádoltak meg nyíltan hatalmi visszaéléssel és agresszióval. A szakmai megújulást és a tiszta fogalmakat követelő művészek szerint a tehetség és a szenvedélyesség egyetlen alkotó számára sem adhat felhatalmazást a munkatársak megalázására.

molnar-aniko-majka-kapcsolat-only fans eddie-murphy-jim-carrey

„Autója se volt, én járkáltam érte hajnali egykor” – Váratlanul kitálalt a múltjáról Molnár Anikó, kiderült a teljes igazság a Majkával való kapcsolatáról

Éles kontrasztok és eddig eltitkolt romantikus szálak jellemezték az egykori valóságshow-sztár szerelmi életét, aki a legújabb nyilatkozatában rántotta le a leplet a hazai és nemzetközi sztárokhoz fűződő viszonyairól. Miközben amerikai tartózkodása alatt a világ legismertebb színészlegendáit utasította vissza hidegvérrel, a hazai ismertsége hajnalán még ő maga fuvarozott egy frissen befutott, autóval sem rendelkező magyar rappert.

orbes-legbefolyasosabb-magyar-nok-2026-orban-anita-tisza-part

„Eltűnt a tavalyi első Lévai Anikó” – Kíméletlenül lecsúsztak az Orbán-család tagjai a csúcsról, döbbenetes nevek vették át az irányítást a Forbes legbefolyásosabb női között 2026-ban

Példátlan és történelmi átrendeződést hozott a 2026-os esztendő a hazai női elit körében, miután a gazdasági magazin legfrissebb rangsorában szinte teljesen kicserélődött a legbefolyásosabb szereplők névsora. A kormányváltás egyenes következményeként a lista élmezőnyét dominánsan letarolták az új államigazgatás frissen kinevezett női politikusai, miközben a korábbi évek érinthetetlennek hitt figurái drasztikus zuhanást könyvelhettek el.