"Csak hét kiskorú?"
Zacher Gábor toxikológust, a Péterfy Sándor utcai Kórházban, illetve a Honvédkórházban dolgozó főorvost az Index kereste meg azzal kapcsolatban, hogyan értékeli, hogy szilveszterkor az este nyolctól érvényben lévő kijárási tilalom ellenére száz embert kellett detoxikálóba vinni. A főorvos szerint tavaly sokkal többen kötöttek ki a detoxban, „a 2020-as szilveszter kifejezetten gyengére sikerült”. Mint megírtuk, a 100, detoxikálóba került szilveszterező közül 7 kiskorú volt. “Csak hét kiskorú? Tavaly sokkal többen kötöttek ki detoxban” – fakadt ki a toxikológus.
Ugyanakkor arra figyelmeztetett, a szigorú járványügyi intézkedések nem oldották meg a magyar társadalom alkohol- és drogproblémáit, sőt, a karanténidőszakban megnőtt a különböző tudatmódosítók fogyasztása.
Az embereknek tele van a töke a több hónapos bezártsággal
– fogalmazott Zacher, aki a legnagyobb bajnak azt tartja, hogy a kormánynak jelenleg nincs érvényes alkohol- és drogstratégiája.
Nyílt, őszinte kommunikációt hiányolja a kormánytól
A most elévült drogstratégiából szinte semmi nem valósult meg a toxikológus szerint, leginkább azért, mert nem hatékonyan osztja el a kormány a rendelkezésére álló forrásokat.
Legalizáljuk vagy ne? – Nemzeti Fűboltok Magyarországon?
Mekkora a valószínűsége, hogy a marihuána Magyarországon is legális lesz? És ennek milyen hatásai lennének?
Kapcsolódó cikk
A költségeknek mintegy 70 százalékát a rendőrségi-szakértői munka teszi ki, s csak 30 százalék körül van a prevencióra, drogmegelőzésre fordítható források összege.
Úgy látja, Magyarországon a legjobban a nyílt, őszinte kommunikáció hiányzik.
Így nem beszélünk például a marihuána orvosi felhasználásáról sem, pedig szerinte ha egy onkológus (Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere) vezeti az egészségügyet, akkor legalább a párbeszéd szintjén meg kellene jelennie az új trendnek.
Zacher Gábor szerint elképesztő a sötétség az oltással kapcsolatban
Ami a magyar társadalom alkoholproblémáit illeti, „amíg a pálinkafőzdék Orbán Viktor szövetségesei, nem számíthatunk alkoholstratégiára, de alig van kontroll az italok hirdetésében is” – szögezte le.
Az orosz Szputnyik V koronavírus-vakcina beadása után két hónapig nem ihatunk alkoholt
Az oltásból két dózist kell beadni, a másodikat 21 nappal az első után.
Kapcsolódó cikk
Márpedig a szeszesital-fogyasztás is majdnem annyi áldozatot szed, mint a dohányzás.
Kertész Adrienne osztályvezető főorvos kapta az első koronavírus-védőoltást Magyarországon
Kertészt személyesen Szlávik János infektológus főorvos oltotta be szombaton.
Kapcsolódó cikk
Végül az is kiderült, hogy a jelenleg mentősként tevékenykedő Zacher december 31-én kapta meg a koronavírus elleni védőoltást, és elmondása szerint semmilyen mellékhatást sem tapasztalt.
Elképesztő a sötétség az oltással kapcsolatban. De mit is várhatunk, ha a kormány nem közöl megfelelő információt
– jegyezte meg a szakember.