A renitensben a Gáspár Kata által alakított Somos Renáta egy háromgyerekes, egyedülálló anya, aki a 160-as IQ-ja ellenére takarítónőként dolgozik, majd egy véletlen folytán a rendőrség tanácsadója lesz.
Az RTL sorozatában, A renitensben nem várt tulajdonságok derülnek ki egy takarításból élő családanyáról. A nagy sikerű francia bűnügyi vígjáték hazai változatában eddig Gáspár Kata játszotta a címszerepet, aki Somos Renáta karakterét alakította.
Mellette Makranczi Zalán a főnyomozó, Dobler Attila szerepében tűnt fel. Pár hónappal ezelőtt még arról számoltunk be, hogy a sikeres sorozat március végén a második évaddal tért vissza a csatornára, ám nemrég kiderült, hogy a főszereplőt alakító Gáspár Katát lecseréli az RTL. Mint kiderült, Borbély Alexandra veszi át a helyét, így a sorozat ugyan folytatódik, de már nem a vörös hajú színésznővel.
Kapcsolódó cikk
Méltatlanul beleálltak Gáspár Katába, teljesen kiakadt rajtuk a színésznő
Gáspár Kata: Ne nézz a képernyőn, ha szerinted nem vagyok oda való!
Vasárnap A renitens évadzáró epizódját vetítették, ami azt jelenti, hogy egy időre elköszön a sorozat. Ezzel együtt Gáspár Kata is elbúcsúzott a főszereptől, s a közösségi oldalán köszönte meg az elmúlt két évet, illetve azt, hogy ennyien írnak neki a leváltása miatt.
Úgy fogalmazott, hogy a nézők el sem tudják képzelni, mennyit jelent ez neki. A búcsúposztja és a Makranczi Zalánnal közös videója ide kattintva tekinthető meg.
Kapcsolódó cikk
Árpa Attila bevallotta az igazságot – Jókora összeget zsarolt ki az RTL-ből
Úgy gondolja, végül mindenki jól járt.
Az már korábban is kiderült, hogy Kata a forgatások ideje alatt, amíg élő szerződése van az RTL-lel, nem síelhet, és más módon sem veszélyeztetheti a testi épségét.
„Tegyük ezt tisztába: ha valakinek élő szerződése van egy csatornával, vagy egy filmmel kapcsolatban, vagy színházi szerződése van, semmilyen veszélyes tevékenységet nem tehet” – mesélte, hozzátéve: a repülés még belefér.
„Attól pusztán csak én félek. De az is egy ilyen dolog, hogy ha elhagyom a várost, arról szólnom kell a színházban. Ez egy régi szabály volt, most már nyilván senki nem tartja be… Én sem szólok, hogy kijöttem anyámhoz az agglomerációba… Azért azt nem” – mondta a szabályokról.
Kapcsolódó cikk
16 év után távozik Véber István meterológus az RTL Klubtól
Véber István utódjának kiválasztása már megkezdődött, az új képernyős érkezéséig a nézők Pataki Zitától értesülhetnek a várható időjárásról.












