Annyira elborult az agya Nagy Zsoltnak a függősége és a káros szerek használata miatt, hogy a családjától is elfordult. Mindenkit a pokolra kívánt, aki rehabra akarta őt küldeni. A felesége, Oltai Kata ultimátumot adott neki, hogy vagy megoldja a problémáit, vagy nincs értelme együtt folytatniuk a jövőben. A színész őszintén beszélt a mélypontjairól és arról, hogy két éve tiszta.
Nagy Zsolt 2020 végén vállalta fel először nyilvánosan, hogy komoly problémái vannak az alkohollal. A függősége kapcsán elárulta, tett azért, hogy ismét fel tudjon állni és bevallotta a gondjait a családjának. Mint mondta, 14 éves kora óta, azaz 30 éve ivott folyamatosan, de akkor kezdett igazán elfajulni a helyzet, amikor színésznek állt. A Szezon, a Kontroll és a Drakulics elvtárs sztárja az Árulók című műsor forgatása után beismerte, ismét mélypontra jutott, visszaesőnek számít, és sérült embernek tartja magát. Az elmúlt két évben tiszta maradt, de megpróbáltatásokkal teli időszakon van túl.
„Visszakaptam az életemet. Élem az életet, amit a ’nem használó’, nem függő emberek élnek, és hozzájuk csatlakoztam. Azokhoz, akik szembe mernek nézni azzal, ami jön” – kezdte kifejteni, megemlítve, nem hiszi, hogy sikertörténet lenne az övé, gyakran megijed, hogy visszaesik, de segít neki a tizenkét lépéses program. „Ha hozzányúlok, akkor az képes arra, hogy megnyugtasson, összeszedjen, rendszerezzen. Azt gondolom, hogy ezért tudom kezelni. Tehát az kevés lenne, hogy én tiszta vagyok. Itt ez a folyamatos munka magamon, a jellemhibáimon, ez nagyban hozzásegít ahhoz, hogy türelmesebb legyek” – magyarázta a Magyar Hang YouTube-műsorában.
Kapcsolódó cikk
Nagy Zsolt: „Gyerekként gyakori volt bennem a félelem”
Többek között a Kontroll, a Terápia vagy a tavaly debütált Drakulics elvtárs színésze, Nagy Zsolt gyermekkora nem volt könnyű. Nagy őszintén beszélt alkoholista édesapjáról.
Amióta nem iszik és nem él káros szerekkel, érezhetően javult a kapcsolata a környezetével és a szeretteivel egyaránt. „Visszanyertem a gyerekeim, a feleségem bizalmát. Egyszer én már megcsináltam a tizenkét lépést, tehát végigmentem rajta, megvoltak a jóvátételeim is. Felkerestem, felhívtam azokat az embereket, akiket megbántottam. Volt, aki nem fogadta el… De nem tudok mit csinálni. Nekem annyi a dolgom, hogy odamegyek, és hogy azt mondjam, nagyon sajnálom ezt a dolgot” – tért ki a kapcsolatai rendezésére.
A színész a rehabilitációs időszakot így élte meg: „Nem volt meg bennem sem a felismerés, sem a beismerés, sem a megadás. Tudtam, hogy baj van, hogy nem jó már. De hát ahhoz kellett a főnököm, a színházigazgató, aki elküldött, hogy ’nem kötünk veled szerződést, ha nem mégy el’, meg a feleségem. Azt mondta, hogy ‘jóban, rosszban – és ez most a rossz. Ezen átmegyünk, ezt meg kell oldani, de ha nem tudjuk megoldani, és az alkohol és a cuccok neked fontosabbak, mint a családod, akkor viszont nincs értelme együtt folytatni tovább ezt az utazást.’ Lesz*rtam, nyilván…” – vallotta be őszintén az Oltai Katától kapott ultimátumról, amit a story.hu vett észre.
Kapcsolódó cikk
Király Viktor felesége kipakolt: „Sokan nem tudják, mit éltem át” – elmesélte, milyen volt az élet az alkoholproblémával küzdő énekessel
Király-Virág Anita volt Viktor támasza a nehéz időszakban.
„Persze megértettem belül, hogy gondoskodni akarnak, hogy nagyon szeretnek, de üvöltöztem. Kifelé én voltam az ‘élterápiás’, aki mindent megtesz, de nem értettem meg egyáltalán” – idézte fel a legnehezebb időszakait Zsolt és hozzátette, azt érezte, sehova nem jutott 47 évesen, nincs családja és ettől teljesen összetört. Egy hónapig tényleg mindenkit a pokolra kívántam, aki engem berakott a rehabra. Dögöljön meg a segítőktől elkezdve mindenki…” – árulta el.
Időbe telt, mire rájött és belátta, hogy igazuk van, változtatnia kell az életén. „Hálát érzek, hogyha a segítőimre, az otthonvezetőre, a feleségemre, az igazgatómra gondolok… És ezeket el is mondtam nekik utána, hogy mennyire savaztam, sároztam őket, és hogy sajnálom nagyon” – kért bocsánatot a viselkedéséért.
Kapcsolódó cikk
Barabás Éva apja alkoholizmusáról: „Ebben az országban nem beszélünk arról, hogy hány család élete bélyegződik meg és romlik el”
Nem azért nem beszélt róla eddig, mert szégyelli, hanem mert nem akarta, hogy elítéljék az édesapját.



