Ne vágjunk bele saját kezűleg
Elsőre csábítónak tűnhet az ötlet, pláne, ha egy olyan nagyobb projektről beszélünk, mint az egész terasz téliesítése. Sajnos a feladat rengeteg buktatót rejthet magában: gyenge szerkezet, rossz illesztés, nem megfelelő szigetelés.
Az álomterasz Kecskemét környékén is könnyedén elérhető a szakemberek segítségével. Jobb, ha nem kísérletezünk házi “megoldásokkal”, mert a vége gyakran az, hogy szakértőt kell hívni, de ezzel rengeteg időt és pénzt vesztegettünk el.
A rosszul kivitelezett szerkezet hátránya, hogy kényelmetlen és rövid életű lehet, ha pedig szaktudás nélkül vágunk bele, akkor még veszélyes is. A terasz téliesítése egy komoly szakértelmet igénylő feladat, kifejezetten akkor, ha azt szeretnénk, hogy a végeredmény maximálisan komfortos, hatékony és biztonságos legyen.
A “házi projektek” során gyakran tapasztalják a szakemberek, hogy a szerkezet instabil lesz. Sokan fa vagy egyszerű alumínium kialakítással próbálkoznak, amelyek nem állnak ellen az erősebb szélnek, hóterhelésnek vagy az idő múlásával idő előtt jelentkeznek az elhasználódás nyomai.
A terasz téliesítése során kritikus szerepet tölt be a fedés, gondolunk itt az oldalfalakra és a tetőfelületre egyaránt. Ez alapjaiban határozza meg a komfortszintet, a hőérzetet és a terület időtállóságát.
Ha az üvegfelületek vagy más oldalfalak között hézagok maradnak, a hideg levegő és a nedvesség ugyanúgy be tud jutni. Már egy kisebb rés is komoly hőveszteséget okozhat, ami további problémákat eredményezhet: penész, a rovarok és kártevők megjelenése, illetve a külső zajok is bezavarhatnak.
Nem mindegy, milyen alapanyagot választunk
Ez már nem feltétlenül a szaktudáson múlik, de gyakran látható az, hogy az ügyfelek véletlenszerűen vagy csak a költségeket figyelembe véve választják ki az alapanyagot. Egy profi kivitelező ezzel szemben tudja, hogy az anyagoknak a legkorszerűbbnek és legidőtállóbbnak kell lenniük.
Vannak olyan alapanyagok, amelyek már néhány szezon után tönkremennek, vagy folyamatos karbantartást igényelnek, így sok fejfájást okoz majd a terasz “fenntartása”.