Mi is az automata öntözőrendszer?
Hogyan zajlik az öntözés a gyakorlatban?
Az áramló víz hatására a szórófejek kiemelkednek a talajból az adott zónákból, ahol megkezdődik az öntözés. Ha a víznyomás megszűnik, akkor a vezérlő parancsot ad a mágnesszelepnek, hogy zárja el a víz útját, ekkor a szórófejek visszasüllyednek a talaj alá.
Ily módon még a kertészkedést sem zavarja majd az öntözés.
Ráadásul az esős idő miatt sem kell aggódnunk, mivel ilyenkor az esőérzékelő egyszerűen letiltja az öntözést. Ameddig nedvességet érzékel az érzékelő, addig ez a parancs tartani fog.
Amennyiben szeretnél egy igazán profi rendszert kiépíteni, akkor az AutomataÖntözőrendszer.com öntözéstechnikai kínálatában mindent megtalálsz, amit szeretnél.
Miből áll az automata öntözőrendszer?
A kerttervezés során nem szabad megfeledkeznünk a kellékek, kiegészítők listájáról sem, amelyeket mindenképpen be kell szereznünk a későbbi kivitelezéshez. Ez természetesen igaz az automata öntözőrendszerre is. Most pedig lássuk, hogyan is épül fel!
Az öntözőrendszer kiindulópontja a vízvezetékrendszer, amely a vizet szállítja. Ennek részei a fővezeték és a zónavezetékek. Ahhoz, hogy ezeket a hálózatra kössük, kell majd főcsap, ürítőcsap és szűrő.
A csatlakozók a hidraulikát szabályozzák, míg a mágnesszelepek a víz szétosztásáért felelősek.
A szelepeket a szelepekaknák védik, a vezérlő pedig az öntözőrendszert irányítja. Továbbá a szórófejek, az esőérzékelő, a vízkonnektor és az elektromos kábel egyaránt fontos.