Warning: Undefined property: WP_Error::$slug in /home/contextus/public_html/wp-content/plugins/wpcodebox2/src/Runner/QueryRunner.php(126) : eval()'d code on line 42

Interjú

Súlyos és költséges mulatság ez, de a megjelenésünk a névjegyünk

Kisiskolásként kinevették, mert nem úgy öltözködött, mint a többiek, gimnáziumban visszavett, beolvadt, de ettől meg feszengett. Nem volt mit tenni, önmaga lett a traktoros lány szettjeivel és zsákruháival együtt. Manapság az utcán gyakran rejtőzködni kell: sok a bunkó.

A művelődés egy új szintje

Budapest nyüzsgő belvárosának kulturális különlegességei között bújik meg a Müszi. A szürke környezetéből kirívó élénkzöld ajtó már önmagában csalogatja az arrajárókat.

Angolos charm és magyar szenvedély

Haumann Máté színésszel beszélgetek a családról, a kezdetekről, az útról – ami töretlen és folyamatos kihívást jelent a fiatal művész számára – és az új tervekről.

Angolos charm és magyar szenvedély

Haumann Máté színésszel beszélgetek a családról, a kezdetekről, az útról – ami töretlen és folyamatos kihívást jelent a fiatal művész számára – és az új tervekről.

Budapest, hardcore, olcsó pia és gyönyörű nők

A brit Hacktivist márciusban lépett fel Budapesten, az A38 Hajón, ahol első nagylemezét mutatta be a hardcore-t elektronikával ötvöző együttes , de nem első alkalommal jártak Magyarországon. Többek közöttt erről is kérdeztük Josh Gurnert, a zenekar basszerosát, akit önfeledt jókedvében sikerült elkapnunk a koncert után.

Mi van az Ajtó mögött

Csodálatosan gazdag magyar irodalmunk remekeihez nem túl gyakran nyúlnak a színházak, ami igen sajnálatos. Ám ha mégis, akkor abból legtöbbször, egészen kiváló előadások születnek, mint például a Spirit színház minőségi munkája, Szabó Magda Az ajtó című darabja.

Hátborzongatóan gusztustalan földalatti élmények

A magyar metál szféra abszolút egyeduralkodója, a Hellish című albummal Fonogram-díjat nyert Apey and the Pea zenekar áprilisban a debreceni Roncsbárban lépett fel, mi pedig az épp a merch pultnál strázsáló Áron Andrástól (Apey and the Pea: énekes, gitáros) kérdeztünk néhány dolgot, múltról és jövőről – elsősorban a nemsokára megjelenő szólóalbumáról, a FOXESról, és az Apey év végére tervezett harmadik lemezéről.

Már nem kell a disznók után futni

Ezúttal egy igazán őrült finn country együttest, a Steven’n’Seagullst kérdeztük. Pukki Kaalinennel, a zenekar frontemberével beszélgettünk.

A világ egy egészen északi pontján

Björk, Of Monsters and Men, Low, Sigur Rós, múm, Ólafur Arnalds, Seabear, GusGus, Roar, Sin fang, Kaleo, Pascal Pinon és még sorolhatnánk tovább, azokat az izlandi előadókat, akiknek a neve talán világzenei körökben is ismerősen cseng. Közülük többen már Magyarországon is többször megfordultak. Ezúttal Sóley-t kérdeztük, akinek 2015 végén volt a második koncertje Budapesten. Mesélt nekünk zeneszerzésről, turnézásról és az izlandi telekről.

Hímpor a lepke szárnyán

Kiss Eszter színésznővel beszélgettünk, aki a Katona József Színház művésze. Sokoldalúság és rugalmasság, jellemzi a mindig megújulni kész színésznőt. Többek között darabtemetésről és új bemutatóról, valamint a közelgő felvételi időszakról kérdeztük.

Szétforgácsolódnak bennem a történetek

A ContextUs irodalmi körökhöz kapcsolódó interjúsorozatának első alanya a Köménymag irodalmi kör. Bemutatottjaink: Bende Tamás, Csombor Rita, Ferencz Mónika, Gláser Diána, Horváth Veronika, Kopcsányi Lilla, Kovács Márton, Őry István, Székely Örs.

Térey János: “Ilyen is csak Budapesten van”

A tavalyi év folyamán jelent meg legújabb verses regénye, A Legkisebb Jégkorszak, amelynek Szilasi László irodalomtörténész meglátása szerint „fő mű szaga van”, ahogyan azt a kötet tavaly szeptemberi bemutatóján elmondta. A regényről, korábbi munkáiról és a budai Svábhegy „elfojtott tudatalattijáról” is beszélgettünk Térey Jánossal.

Hock Attila: Az alternatív összeért a mainstreammel

Induló interjúsorozatunkban igyekszünk bepillantani a magyar zeneipar kulisszái mögé, egészen pontosan a hazai alternatív zene meghatározó együtteseinek dobosaival beszélgetünk. A dobszett mögül a Vad Fruttik tagja, Hock Attila mesélt nekünk először, többek közt pályafutása kezdeteiről, a magyarországi, alternatívnak mondott zenei közegről, és a dobolás fizikai aspektusairól.