„Döbbenten állok, soha többé nem indulhatok országgyűlési választásokon a saját hazámban?” – Kunhalmi Ágnes kifakadt a 12 éves mandátumkorlát miatt
Kunhalmi Ágnes és az ellenzéki oldal jelentős része döbbenten áll az új kormányzat által benyújtott, a parlamenti képviselők mandátumát drasztikusan korlátozó alaptörvény-módosítás előtt. A politikusok sorsát véglegesen megpecsételő javaslat a tervek szerint a jövőben szigorúan megakadályozná az évtizedek óta hivatalban lévő képviselők újbóli indulását a választásokon.