A súlyproblémákkal küzdő emberek esetében gyakran előfordul, hogy gyors fogyást ígérő diétákba kezdenek. Ezek általában nem rendelkeznek tudományos háttérrel és koplalást jelentenek. Rövid idő alatt látványos átalakulást ígérnek, de hosszú távon egészségügyi problémákat eredményezhetnek. Ehelyett érdemes inkább a teljes életmódváltás mellett dönteni, és egészséges, tápláló ételeket választani. Ez nem azt jelenti, hogy csak zöldségeket lehet enni. Például a Yolofood YOLO ASIA kínálatából ázsiai ételek is választhatóak.
Az étkezés fontossága
Este érdemes minél kevesebb szénhidrátot fogyasztani, inkább a zsírokat és a fehérjéket javasolt előnyben részesíteni. Reggelire sem célszerű sok szénhidrátot bevinni a szervezetbe. A rizst, a burgonyát és a gabonát érdemes inkább a délelőtti vagy kora délutáni órákra időzíteni.
Továbbá célszerű a teljes kiőrlésű, lassan felszívódó szénhidrátokat előnyben részesíteni. Ide sorolható például a bulgur és az édesburgonya. A zsírok esetében pedig az egyszeresen és a többszörösen telítetleneket célszerű keresni. Ilyen például a hal, a mogyoró, a mandula, a dió és az extra szűz olívaolaj.
A mozgás szerepe
Természetesen a mozgás is nagyon fontos, ha életmódváltásról van szó. Érdemes gyaloglással vagy úszással kezdeni, mivel hirtelen nem célszerű másfél órás edzésekkel indítani. Nem csak akkor lehet mozogni, ha sportolunk, például jó ötlet lift helyett lépcsőt használni, vagy autó helyett biciklivel menni a munkába. Kezdetnek heti 3-4 alkalommal 30-60 perc gyaloglás is elegendő. Amennyiben ez már nem fárasztó, akkor további edzésekkel is lehet növelni az állóképességet.
Érdemes társat is keresni az életmódváltáshoz, aki lehet például egy családtag vagy egy barát. Egyedül gyötrelmes lehet az egészséges életmódra váltás, de egy elkötelezett társsal kitartóbbá lehet válni. Ezzel növelni lehet a siker esélyét, hiszen egymást támogatva a nehezebb időszakokon is át lehet lendülni.
Alvás és folyadékpótlás
Mindemellett az alvás minőségére is figyelni kell, hiszen a szervezet ekkor regenerálódik. Egy átlagos felnőttnek naponta kb. 7-9 óra alvásra van szüksége. Továbbá oda kell figyelni a hidratálásra is, hiszen a folyadék a legtöbb testi funkcióhoz elengedhetetlen. A hidratáltság a testre és az elmére egyaránt pozitívan hat.
Az életmódváltás esetében fontos, hogy minél hamarabb el kell kezdeni, és a hullámvölgyek ellenére is folytatni kell. Rengeteg időt és türelmet igényel ez a folyamat, és nem lehet mindent egyszerre megvalósítani, lépésről lépésre kell haladni. Általánosságban elmondható, hogy egy-egy újabb szokás mindennapokba való beépítéséhez 21 nap szükséges.