Szerencsére a technológiai újítások ezen a területen is megjelentek, így egyre többen veszik igénybe a hajbeültetést. A Hair Up Clinic által is végzett FUE hajbeültetési módszer forradalmasította a hajpótlást, hiszen minimálisan invazív módon képes dús hajkoronát varázsolni a kopasz területekre. Hogy pontosan hogyan történik a beavatkozás és kinek érdemes igénybe venni, erre keressük a választ cikkünkben.
A hajhullás okai
A hajhullásnak és kopaszságnak több oka is lehet, mindenkinél más és más. Gyakori a genetikai okokra visszavezethető hajvesztés, de például a nőknél a hormonális változások miatt is sokszor fordul elő, hogy végleges vagy csak átmeneti hajhullást tapasztalnak. A menopauza, a terhesség mind olyan változás, amikor előfordulhat a hajszálak nagymértékű kihullása.
A külső behatások, többek között a vegyszerekkel kezelt haj, a túlzott hajformázás, gombás fejbőr szintén vezethet hajhulláshoz. Lehetőség szerint ne alkalmazzunk gyakran hőkezelést a hajformázásnál, illetve ügyeljünk arra, hogy természetes alapú hajfestékkel színezzük fürtjeinket. Az egészségtelen táplálkozás, vitaminhiány és egyes betegségek, gyógyszerek mellékhatása is okozhat hajvesztést.
Kinek ajánlott?
Alapvetően a hajbeültetés többféle módon is történhet, függően az alkalmazott technikától, vannak előnyei és hátrányai a kezeléseknek. A FUE technika a korábbi változatokkal ellentétben kíméletes módon, gyorsabb regenerálódási idővel, természetesebb hatást képes garantálni. A korábbi módszerek során nagyobb volt a hegképződés, illetve lassabb volt a felépülés. Ennél a technikánál azonban a sebészek speciális eszköz segítségével csak apró, 1 mm-es sebeket ejtenek, így a hegesedés szinte láthatatlan.
Férfiak és nők számára is javasolt az eljárás elvégzése, akkor is, ha öröklött vagy “szerzett” hajhiányról van szó. A beavatkozás előtt személyes vizsgálat történik, amikor a kezelési tervben meghatározzák a célokat.
A FUE kezelés menete
A beavatkozás során a donor területről először eltávolítanak annyi hajtüsző egységet, amennyi elegendő lehet a dús hajkorona eléréséhez. Az általában a tarkón lévő területről kinyert szálak előnye, hogy hormonális hatásoknak nincsenek kitéve, így a beültetést követően ugyanúgy nőnek, mint eredeti helyükön. Az eljárás több részből áll, melyek során a mikrosebészeti módszerrel eltávolított hajtüsző egységeket, azaz graftokat megvizsgálják, 1-5 hajszál csoportonként szétválasztják. Majd a páciens fejbőrén mikroméretű réseket ejtenek, amibe a szálakat egyesével helyezik be.
Fontos, hogy a graftok sérülésmentesen kerüljenek beültetésre, mert csak így garantálható, hogy tökéletesen megtapadnak. Az eljárás előnye, hogy a sebészek természetes hatást tudnak elérni.