A szigetelőanyagok piaca napjainkban igencsak szélessé vált, a választás viszont többek között ebből is kifolyólag egyre nehezebb. Sokan esküdnek a hagyományos, jól ismert alternatívákra is, viszont az eredmények olykor elmaradnak a vártól.
Nem beszélve a körülményes, bonyolult procedúrákról, ami a beépítéssel jár. A jó hír azonban, hogy a fejlődés e téren sem marad el a 21. században.

Röviden a nanotechnológiáról

Hogy mi köze a nanotechnológiának és az űrversenynek egymáshoz? A kettő lényegében együtt jött létre. Csak utóbbi esetben mindenki nyer, aki benevez. A nanotechnológia olyan alapanyagot fejlesztett ki, ami a szélsőséges meleg és hideg esetén is hatékony alternatívát képez.

Jó példa például a katari forratag, ahol a labdarúgó-világbajnokságnak döntőt adó stadionban is jelesre vizsgázott. Sőt, ilyen körülmények között talán még jobban is teljesített, hiszen a közvetlen napsugárzással szembeni küzdelemre is ki lett “képezve”. Így pedig a 42 fokos forróság sem okozott problémákat. Egy hagyományos szigetelőrendszer vajon bírta volna ezt?

Mi a különbség a hagyományos szigetelőanyagokkal szemben, avagy hol az innováció?

Joggal merül fel a kérdés, miért a nanotechnológia, és hogy mi jelenti az innovációt a szigetelések terén. Könnyebb elképzelni és megérteni egy jól menő, gyors elektromos sportkocsit, hogy miért győzi le a vetélytársait, de ez a terep talán elsőre nehezebben átlátható. Pedig az innováció “csupán” annyit jelent, hogy valamilyen szempontból jobb, hatékonyabb megoldást találhatunk egy problémára.

Nézzük is először a technológiát. Egy különleges, speciális alapanyagról van szó, ami a legtöbb építőanyagra alkalmazható. A telepítés pedig szinte olyan, mint a festés. A helyigény miatti problémák is eltűnnek, hiszen a tároláshoz sincs szükség nagy kapacitásra. Ráadásul a falakon egyfajta építészeti és tervezési szabadságot is ad, hiszen nem kell több centiméteres rétegekben gondolkodnunk, amely főleg utólagos kivitelezés esetén gondot jelenthet.

Hosszú távú, igazi 21. századi szigetelési alternatíva

Ne feledkezzünk meg a további előnyökről sem a klasszikus szigetelőkkel szemben: a GWR Nano homogén, hőhídmentes felületek képez, és a kedvező tervezési és kivitelezési költségek is mellette szólnak. Hosszú távon is bírja, nem enged káros illékony vegyületet (VOC) a környezetbe. Ami a mai kor alapelveit illeti, szintén pozitívum a fenntartható, környezetbarát működés.

Top sztorik a rovatból

Ez is érdekelhet

wazamba online kaszino sportfogadas

Wazamba: Az online kaszinók csúcsa

A Wazamba nem csupán egy kaszinó – ez egy kaland! A felhasználói statisztikák azt mutatják, hogy a játékosok több mint 85%-a visszatér, hogy újra és újra átélje az élményt.

ajtorendeles.hu - 2024 október - Cikk 2

Zenehallgatás a csendes szobában

Ismerős az érzés, amikor szeretnénk otthon, csendes magányunkban vagy a párunkkal kettesben megnézni egy filmet, vagy meghallgatni a kedvenc zenénket, de a lakásba beszűrődő zavaró zajok élvezhetetlenné teszik az élményt?

httpsszombathelyallas.hu - 2024 október - Cikk2

Fizikai munka pro és kontra

Mikor a mozikba kerül egy film, a nézők a legtöbbször csak a színészek teljesítményét méltatják, ritka esetben az operatőr, a vágó és a zeneszerző munkáját dicsérik.

ID-2282

A top 3 illat, ami kikapcsolja az embereket

Az illatok ereje évszázadok óta ismert, és a modern életben egyre többen fedezik fel, hogy a különböző illatok képesek segíteni a relaxációban és a mindennapi stressz levezetésében.

ID-2242

Miért fájnak reggel jobban az ízületeink?

Az ízületi fájdalom már önmagában rendkívül kellemetlen, nem még reggel, amikor az éjszakai pihenés után felkelünk, és sokkal intenzívebben sajog a panaszos területen testünk.