A történelemkönyvekből jól ismert, hogy a politikai átrendeződések idején a vizuális kommunikáció és a szimbolikus terek elfoglalása óriási jelentőséggel bír a választók felé. Máthé Zsuzsa a műsorban elmondta, hogy szinte dermedten figyelte a tiszás propagandafilmként jellemzett felvételeket, amelyeken a miniszterelnököt követték a kamerák. Németh Balázs egykori köztévés hozzátette, hogy borzalmasan csalódott a bizottsági meghallgatások után, ahol szerinte csak hisztériakeltés, a gazdasági adatok meghamisítása és személyeskedés zajlott. A kormánypárti politikus, aki a közelmúltban komoly vereséget szenvedett egyéniben, de listán bejutott a parlamentbe, saját bevallása szerint hat vagy hét miniszter meghallgatásán is részt vett, de képtelen volt megállapítani, mikor hangzott el az igazság.

Juhász Hajnalka sokkoló vallomása!

A legélesebb kritikát Juhász Hajnalka fogalmazta meg Ruff Bálint miniszterjelölti meghallgatásával kapcsolatban, amely a beszámolók szerint rendkívül feszült légkörben zajlott. A KDNP-s politikus úgy fogalmazott, hogy életében nem találkozott még ennyire bosszúvággyal vezérelt emberrel, aki zsigerből gyűlöli a konzervatív, keresztény Fidesz-világot. Sérelmezte továbbá, hogy a konkrét szakmai kérdéseire nem kapott érdemi választ, ehelyett Ruff Bálint folyamatosan csak az elszámoltatást ismételgette a bizottság előtt. A politikai leszámolások ígérete mindig is a radikális hatalomváltások velejárója volt, ahogy azt a huszadik század közép-európai története is oly sokszor bebizonyította.

A műsorban komoly hangsúlyt kapott a sajtószabadság és a közmédia szerepe is, különös tekintettel Sulyok Tamás köztársasági elnök ominózus levágott fotójára. Németh Balázs szerint az, ahogy az állami hírügynökség bánt az államfővel, az 1990 óta íródó időszak egyik legdurvább botránya a sajtószabadság megsértése terén. Ugyanakkor érdemes kontextusba helyezni a felháborodást, hiszen a kampány során Magyar Péter többször is azzal érvelt, hogy a közmédia éveken keresztül konkrét hazugságokkal járatott le embereket, így a rendszer szimbólumává vált. Juhász Hajnalka szerint a politikai kommunikáció olyan mélyre süllyedt, hogy félő, a jövőben a fiatalok is ezt az agresszív stílust fogják átvenni a mindennapokban.

Velkovics Vilmos durva hasonlata!

A műsorvezető, Velkovics Vilmos sem finomkodott, amikor a Tisza Párt Karmelita-bejárós videóját elemezte a stúdió vendégeivel. Szavai szerint a látvány olyan érzést keltett benne, mintha a Bastille-t foglalták volna el a franciák, vagy amikor a téli palota ostroma után a plebs bevonult a Szentpétervári palotába. Ez a történelmi, forradalmi hasonlat tökéletesen rávilágít arra, hogy a leköszönő elit mennyire drasztikus és erőszakos beavatkozásként éli meg az új kormányzati stílust. Juhász Hajnalka mindehhez hozzáfűzte, hogy a felvételeken látható kinyitott Biblia is csupán egy művi beállítás volt, bár később kiderült, hogy azt valójában Orbán Viktor személyi titkára hagyta az asztalon.

A hatalomátvétel körüli adminisztratív lépések szintén kiverték a biztosítékot a kormánypárti politikusoknál a Hír TV stúdiójában. Magyar Péter azon kérése, hogy a leköszönő miniszterek a Tisza Párt címére küldjék el a kötelezettségvállalásaikról szóló jelentéseket, Velkovicsot a keretlegényekre emlékeztette. Máthé Zsuzsa ennél is tovább ment, őt az 1945 utáni világra, a párt és az állam veszélyes összefonódására emlékeztette ez a fajta eljárásrend. Egybehangzó véleményük szerint a jelenlegi helyzet annyira szürreális, mintha egy rossz álomba keveredtek volna, amelyből egyelőre nem látják az ébredés lehetőségét.

A Hír TV műsorában elhangzottak alapján a Fidesz és a KDNP politikusai a legrosszabbra készülnek, és egy éven belül hatalmas társadalmi és gazdasági bajokat vizionálnak az új kormányzás alatt.

A beszélgetés végkicsengése rendkívül borúlátó volt Magyarország jövőjét illetően a 2026-os hatalomváltás árnyékában. Juhász Hajnalka hangsúlyozta, hogy lelkiekben egy nagyon nehéz időszakra kell készülniük, mert aki ennyire agresszívan gondolkodik, az a kormányzati munkát is hasonló stílusban fogja végezni. Bár a KDNP-s képviselő bevallotta, hogy olykor nehéz megállnia nevetés nélkül Magyar Péter megnyilvánulásait, a miniszterelnöki tisztséget megadva neki mégis igyekszik tisztelettel fordulni felé. Máthé Zsuzsa szerint az országnak elképesztően kemény négy éve lesz, ha a Tisza-kormány kitölti a ciklusát, míg Juhász maximum egy évet ad az új adminisztrációnak a politikai krízis előtt.