Sokan nincsenek feltétlenül tudatában a szellemi munkavégzés hátrányaival, amelyekről érdemes néhány szót ejtenünk ahhoz, hogy tisztában legyünk ezek leküzdésének lehetőségeivel is. Ha az álláshirdetések között az adminisztrációs irodai munka – Link– az, amely leginkább felkelti az érdeklődésünket, érdemes tisztában lenni ezekkel az információkkal.
Ebben a cikkünkben egy kis plusz segítséget adunk azoknak, akik szeretnének irodai környezetben dolgozni, de nemcsak az előnyei, hanem a hátrányait is tudni akarják, valamint azok kiküszöbölésére adunk egy remek tippet.
Adminisztrációs munkák hátrányai
Amikor irodai munkavégzésről beszélünk, többnyire mindenkinek a kényelmes asztalok, a puha székek és a klímás helyiség jut eszébe. Azonban ezeknek a munkaköröknek előfordulnak hátrányai is, amivel jó, ha számolunk és időben felkészülünk rá.
Sok álláshirdetésnél megkövetelik a magas fokú monotonitástűrést, ami nem véletlen. Gyakori ugyanis az, hogy az irodában akár órákon keresztül ugyanazt a feladatot kell végezni, ami nagyon egyhangú és monoton tud lenni, ráadásul szellemileg meglepően gyorsan lefárasztja a munkavállalót.
Az egész napos beltérben történő ücsörgés sem mindig kellemes. Nyáron, amikor nincs kint forróság és tavasszal, amikor halljuk a madarak csiripelését, bizony szívesebben ülnénk kint a fa alatt, egy kényelmes padon. De a munka és a kötelesség szólít, így – kis túlzással – az egész munkanapot az asztalunknál kell töltenünk. Sokszor csak a munkatársakkal való csevegés és a kedvenc kávénk az, ami egy kicsit ki tud mozdítani bennünket ebből az egyhangúságból.
Hogyan segíthet a zene?
Kutatások kimutatták, hogy a halk zene nemcsak hogy nem zavaró, de kifejezetten segíthet is a monotonitás jobb elviselésében. A klasszikus zene például elnyomja a kintről beszűrődő zavaró zajokat, emellett segít a koncentráció növelésében. Jobban tudunk fókuszálni, miközben még a stressz ellen is kiváló. Csökkenti a feszültség érzését, megnyugtatja az elmét és még a kreativitást is fokozza.
A gyorsabb ritmusú zenék akkor tudnak sokat segíteni, ha szeretnénk egy kicsit felpörgetni a munkatempónkat, mert úgy érezzük, túlzottan ellustultunk vagy lelassultunk. Abban az esetben is jól jön, ha hosszú időn keresztül minden nap ugyanazt a tevékenységet kell végeznünk, ami így már rutinszerűvé és végtelenül unalmassá válik. Ez esetben a zene ad egy kis változatosságot és nem engedi, hogy az agyunk belefásuljon a feladat elvégzésébe.
Arra mindig nagyon ügyeljünk, hogy a zeneválasztással és a hangerő megválasztásával soha ne zavarjuk a munkatársainkat. Ha úgy érezzük, hogy a mi zenei ízlésünk nagyon különbözik a többiekétől, akkor vigyünk be az irodába magunkkal egy fülhallgatót, és úgy hallgassuk a kedvenc számainkat.