Volt már hasonló eset
2019-ben azért tűnt el a vízesés, mert az azt tápláló, karsztforrásokból vizet nyerő Szinva-forrás elapadt. Most azonban mások az okok, amiket a páratlan látványosság hiányolói a közösségi portálokon keresnek – számolt be róla a 24.hu.
“Amikor nem elegendő, vagy egyáltalán nincs természetes táplálása a vízesésnek, akkor emelünk át vizet a Hámori-tóból. Viszont azokban a téli időszakokban, amikor összefüggő rétegben befagy a tó felszíne, akkor ezt meg kell szakítani, hiszen ez egy rendkívül balesetveszélyes, sőt akár életveszélyes helyzetet is kialakíthat, mivel a tilalom ellenére sokan rámennek a tó jegére” – mondta Viszokai János, a MIVÍZ Kft. műszaki igazgatója.
A tóba épített szerkezettel szivattyúzzák a vizet
“Az önkormányzattal úgy kötöttek szerződést, hogy a téli időszakban, amikor összefüggő jégréteg alakul ki a Hámori-tó felszínén, akkor leállítják a vízesés pótlását. Ez a tevékenység mindaddig szünetel, amíg a jégpáncél meg nem olvad a tó felszínén” – magyarázta a szakember, rámutatva arra, hogy a vízesés megjelenéséhez várni kell a víz olvadására.
Kapcsolódó cikk
10 természeti csoda, ami bizonyítja, hogy a világ sokkal jobb hely, mint első látásra tűnik
Vigyázzunk a Föld természeti csodáira!